Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Erpe-Mere in 2026: 7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Erpe-Mere

In Erpe-Mere bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Erpe-Mere: de minst belaste is Haaltert, met 7,2 %, de meest belaste Sint-Lievens-Houtem, met 7,9 %.

7 %tarief 2026 van Erpe-Mere
€ 322per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 567per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
69erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Erpe-Mere?

Erpe-Mere is een gemeente in het arrondissement Aalst, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Erpe-Mere (7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 170− € 13
€ 2.500€ 4.596€ 322− € 25
€ 3.500€ 8.101€ 567− € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.098− € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Erpe-Mere voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Erpe-Mere verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Erpe-Mere op de 13e plaats van 55, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Erpe-Mere vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Erpe-Mere hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Erpe-Mere zit 0,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Erpe-Mere en de buurgemeenten

Aalst: 7,5 %Haaltert: 7,2 %Herzele: 7,5 %Lede: 7,9 %Sint-Lievens-Houtem: 7,9 %Erpe-Mere: 7 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Erpe-Mere

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Erpe-Mere
Erpe-Mere7 %€ 567—
Haaltert7,2 %€ 583+ € 16 per jaar
Aalst7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Herzele7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Lede7,9 %€ 640+ € 73 per jaar
Sint-Lievens-Houtem7,9 %€ 640+ € 73 per jaar
Tarief 2026 van Erpe-Mere en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Erpe-Mere: de minst belaste is Haaltert, met 7,2 %, de meest belaste Sint-Lievens-Houtem, met 7,9 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Aalst

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Erpe-Mere
Erpe-Mere7 %€ 567—
Haaltert7,2 %€ 583+ € 16 per jaar
Denderleeuw7,3 %€ 591+ € 24 per jaar
Aalst7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Herzele7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Ninove7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Zottegem7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Geraardsbergen7,8 %€ 632+ € 65 per jaar
Lede7,9 %€ 640+ € 73 per jaar
Sint-Lievens-Houtem7,9 %€ 640+ € 73 per jaar
De 10 gemeenten van het arrondissement Aalst, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Erpe-Mere

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Erpe-Mere in 2026?

7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Erpe-Mere hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Erpe-Mere bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Erpe-Mere in Vlaanderen?

69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Erpe-Mere zit 0,22 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.