Belastingen · Uw gemeente en uw netto
Gemeentebelasting 2026: het tarief van uw gemeente en het effect op uw netto
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In 2026 gaat de gemeentebelasting van 0 % in Knokke-Heist tot 9 % in Mesen. Het gemiddelde van de 565 gemeenten bedraagt 7,55 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent; in Vlaanderen 7,22 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is elk procentpunt gemeentebelasting ongeveer € 81 per jaar waard op zijn inkomsten 2026.
Uw nettomaandloon verandert niet van gemeente tot gemeente: het verschil verschijnt in de definitieve belasting, het jaar daarna. Indexo vond een tarief met bron voor 344 van de 565 gemeenten (aanslagjaar 2026, inkomsten 2025).
De kaart van de gemeentebelastingen
Elke gemeente is gekleurd volgens haar tarief: hoe donkerder het blauw, hoe hoger de belasting. De kustgemeenten en verschillende gemeenten rond Antwerpen en Brussel zijn het minst belast; tarieven van 8,5 % en meer vindt u vooral in West-Vlaanderen (Mesen, Roeselare) en in Wallonië, waar het Gewest aanbeveelt om 8,8 % niet te overschrijden.
- Tarief niet gevonden (221 gemeenten)
- 5 % of minder
- van 5,1 tot 6 %
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- 8,5 % en meer
Tarief van de aanvullende belasting op de personenbelasting, aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Tik op een gemeente om ze in de rekenmodule te kiezen. Gemeentegrenzen: Statbel, gegroepeerd volgens de fusies van 1 januari 2025.
Op een smartphone zoekt u uw gemeente het eenvoudigst in de rekenmodule of in de tabel met alle gemeenten.
Hoe werkt de gemeentebelasting?
De gemeentebelasting (officieel de aanvullende belasting op de personenbelasting, kortweg aanvullende personenbelasting) is een percentage van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent. Bij 7 % betaalt u € 7,00 aan uw gemeente per € 100,00 belasting. Elke gemeenteraad legt zijn tarief vast in een belastingreglement (artikel 468 van het Wetboek van de inkomstenbelastingen).
- Uw netto verandert niet: de bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, bevat een forfaitaire gemeentebelasting van 7 %, ongeacht uw gemeente.
- De definitieve belasting wordt aangepast: uw aanslagbiljet past het werkelijke tarief van uw gemeente toe. Een gemeente met 9 % kost u iets meer dan de ingehouden bedrijfsvoorheffing, een gemeente met 5 % iets minder.
- De gemeente op 1 januari telt: u betaalt de belasting van de gemeente waar u op 1 januari van het aanslagjaar gedomicilieerd bent. Voor uw inkomsten 2025 is dat uw gemeente op 1 januari 2026.
- Het tarief wordt elk jaar of voor meerdere jaren gestemd: het reglement moet vóór 31 januari in werking treden; anders blijft het tarief van het vorige jaar gelden. Verschillende gemeenten, zoals Doornik, Bernissart of Rotselaar, hebben eind 2025 een tarief gestemd dat geldt van 2026 tot 2031.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting bij 5 % | Belasting bij 7,55 % (gemiddelde) | Belasting bij 9 % |
|---|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 121 | € 183 | € 218 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 230 | € 347 | € 414 |
| € 3.000 | € 6.196 | € 310 | € 468 | € 558 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 405 | € 612 | € 729 |
| € 4.000 | € 10.630 | € 532 | € 803 | € 957 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 784 | € 1.184 | € 1.412 |
De tarieven per Gewest
| Gewest | Gemeenten | Tarieven met bron | Gemiddeld tarief | Van laagste tot hoogste bekende |
|---|---|---|---|---|
| Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 19 | 10 | niet berekend | 4,9 % tot 7 % |
| Vlaams Gewest | 285 | 285 | 7,22 % | 0 % tot 9 % |
| Waals Gewest | 261 | 49 | niet berekend | 5,5 % tot 8,8 % |
De minst belaste gemeenten: 5 % of minder
| Gemeente | Gewest | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto |
|---|---|---|---|
| Knokke-Heist | Vlaanderen | 0 % | € 0 |
| Middelkerke | Vlaanderen | 3 % | € 243 |
| Stad Brussel | Brussel | 4,9 % | € 397 |
| Aartselaar | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| De Haan | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| De Panne | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Herstappe | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Koksijde | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Machelen | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Nieuwpoort | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Schilde | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Wommelgem | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
| Zaventem | Vlaanderen | 5 % | € 405 |
De meest belaste gemeenten: 8,8 % of meer
Mesen heeft het hoogste tarief van België, 9 %. In Wallonië passen volgens de RTBF (maart 2026) 33 gemeenten het door het Gewest aanbevolen maximum toe; vijf hebben het in 2026 bereikt: Lijsem, Comblain-au-Pont, Marchin, Morlanwelz en Brunehaut.
| Gemeente | Gewest | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto |
|---|---|---|---|
| Mesen | Vlaanderen | 9 % | € 729 |
| Anderlues | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Aat | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Beaumont | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Brunehaut | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Chapelle-lez-Herlaimont | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Chièvres | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Comblain-au-Pont | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Courcelles | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Dinant | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Donceel | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Faimes | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Farciennes | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Fexhe-le-Haut-Clocher | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Fontaine-l’Evêque | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Hamoir | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Havelange | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Hélécine | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Hoei | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Geldenaken | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| La Louvière | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Lessen | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Leuze-en-Hainaut | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Limburg | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Lijsem | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Marchin | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Morlanwelz | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Moeskroen | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Pecq | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Quiévrain | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Sivry-Rance | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Doornik | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Vielsalm | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
| Wezet | Wallonië | 8,8 % | € 713 |
Lijsten opgesteld uit de 344 gemeenten waarvan Indexo een tarief met bron heeft; 221 Waalse en Brusselse gemeenten staan er nog niet in.
Bereken de gemeentebelasting van uw gemeente
Typ de naam van uw gemeente, in het Nederlands, het Frans of het Duits. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken of een verhuizing voor te bereiden. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Het tarief van elke gemeente
De 565 Belgische gemeenten die bestaan sinds de fusies van 1 januari 2025. Klik op een gemeente om haar tarief, haar rang, de voorbeeldbelasting en de vergelijking met de buurgemeenten te zien. De oude gemeenten die in 2019 en 2025 zijn gefuseerd (Borsbeek, Kortessem, Galmaarden, Bertogne…), worden door de rekenmodule herkend. Voor 221 gemeenten heeft Indexo nog geen bron gevonden: het tarief staat op uw aanslagbiljet en in het belastingreglement van de gemeente.
| Gemeente | Provincie | Tarief 2026 | Belasting bij € 3.500 bruto | Bron van het tarief |
|---|---|---|---|---|
| Aalst | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Aalter | Oost-Vlaanderen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Aarschot | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Aartselaar | Antwerpen | 5 % | € 405 | secundair |
| Affligem | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Aiseau-Presles | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Alken | Limburg | 7 % | € 567 | secundair |
| Alveringem | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Amay | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Amel | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Andenne | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Anderlecht | Brussel-Hoofdstad | 7 % | € 567 | gemeente |
| Anderlues | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Anhée | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Ans | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Anthisnes | Luik | 8,5 % | € 689 | gemeente |
| Antoing | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Antwerpen | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Anzegem | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Ardooie | West-Vlaanderen | 6 % | € 486 | secundair |
| Arendonk | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Aarlen | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| As | Limburg | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Asse | Vlaams-Brabant | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Assenede | Oost-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Assesse | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Aat | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Attert | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Aubange | Luxemburg | 8 % | € 648 | gemeente |
| Aubel | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Oudergem | Brussel-Hoofdstad | 6 % | € 486 | gemeente |
| Avelgem | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Awans | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Aywaille | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Baarle-Hertog | Antwerpen | 7,2 % | € 583 | secundair |
| Baelen | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Balen | Antwerpen | 8 % | € 648 | secundair |
| Bitsingen | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Bastenaken | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Beaumont | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Beauraing | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Bevekom | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Beernem | West-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Beerse | Antwerpen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Beersel | Vlaams-Brabant | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Bekkevoort | Vlaams-Brabant | 7,6 % | € 616 | secundair |
| Beloeil | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Agatha-Berchem | Brussel-Hoofdstad | 6,5 % | € 527 | gemeente |
| Beringen | Limburg | 7,6 % | € 616 | secundair |
| Berlaar | Antwerpen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Berlare | Oost-Vlaanderen | 7,6 % | € 616 | secundair |
| Berloz | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Bernissart | Henegouwen | 8,5 % | € 689 | gemeente |
| Bertem | Vlaams-Brabant | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Bertrix | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Bever | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | Oost-Vlaanderen | 5 % | € 405 | secundair |
| Beyne-Heusay | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Bierbeek | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Bièvre | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Bilzen-Hoeselt | Limburg | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Binche | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Blankenberge | West-Vlaanderen | 6 % | € 486 | secundair |
| Blégny | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Bocholt | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Boechout | Antwerpen | 7,1 % | € 575 | secundair |
| Bonheiden | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Boom | Antwerpen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 7,2 % | € 583 | secundair |
| Bornem | Antwerpen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Bouillon | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Boussu | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Boutersem | Vlaams-Brabant | 7,6 % | € 616 | secundair |
| Eigenbrakel | Waals-Brabant | 5,5 % | € 446 | secundair |
| Kasteelbrakel | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| ’s-Gravenbrakel | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Braives | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Brakel | Oost-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Brasschaat | Antwerpen | 6 % | € 486 | secundair |
| Brecht | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Bredene | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Bree | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Brugelette | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Brugge | West-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Brunehaut | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Stad Brussel | Brussel-Hoofdstad | 4,9 % | € 397 | gemeente |
| Buggenhout | Oost-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Büllingen | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Burdinne | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Burg-Reuland | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Bütgenbach | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Celles | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Cerfontaine | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Charleroi | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Chastre | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Châtelet | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Chaudfontaine | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Chièvres | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Chimay | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Chiny | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Ciney | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Clavier | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Colfontaine | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Comblain-au-Pont | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Komen-Waasten | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Courcelles | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Court-Saint-Etienne | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Couvin | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Crisnée | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Dalhem | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Damme | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Daverdisse | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| De Haan | West-Vlaanderen | 5 % | € 405 | secundair |
| De Panne | West-Vlaanderen | 5 % | € 405 | secundair |
| Deerlijk | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Deinze | Oost-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Dendermonde | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Dentergem | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Dessel | Antwerpen | 6 % | € 486 | secundair |
| Destelbergen | Oost-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Diepenbeek | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Diest | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Diksmuide | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | gemeente |
| Dilbeek | Vlaams-Brabant | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Dilsen-Stokkem | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Dinant | Namen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Dison | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Doische | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Donceel | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Dour | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Drogenbos | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Duffel | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Durbuy | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Ecaussinnes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Edegem | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Eeklo | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Eghezée | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Elzele | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Edingen | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Engis | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Erezée | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Erquelinnes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Esneux | Luik | 8,1 % | € 656 | secundair |
| Essen | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Estaimpuis | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Estinnes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Etalle | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Etterbeek | Brussel-Hoofdstad | 5,8 % | € 470 | gemeente |
| Eupen | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Evere | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Evergem | Oost-Vlaanderen | 7,4 % | € 600 | secundair |
| Faimes | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Farciennes | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Fauvillers | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Fernelmont | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Ferrières | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Fexhe-le-Haut-Clocher | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Flémalle | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Fléron | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Fleurus | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Vloesberg | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Floreffe | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Florennes | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Florenville | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Fontaine-l’Evêque | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Vorst | Brussel-Hoofdstad | 7 % | € 567 | gemeente |
| Fosses-la-Ville | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Frameries | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Frasnes-lez-Anvaing | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Froidchapelle | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Ganshoren | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Gavere | Oost-Vlaanderen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Gedinne | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Geel | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Geer | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Geetbets | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Gembloux | Namen | 7,6 % | € 616 | secundair |
| Genepiën | Waals-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Genk | Limburg | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Gent | Oost-Vlaanderen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Gerpinnes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Gesves | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Gingelom | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Gistel | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Glabbeek | Vlaams-Brabant | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Gouvy | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Grâce-Hollogne | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Graven | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Grimbergen | Vlaams-Brabant | 7,4 % | € 600 | secundair |
| Grobbendonk | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Haacht | Vlaams-Brabant | 6,7 % | € 543 | secundair |
| Haaltert | Oost-Vlaanderen | 7,2 % | € 583 | secundair |
| Habay | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Halen | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Halle | Vlaams-Brabant | 7,1 % | € 575 | secundair |
| Ham-sur-Heure-Nalinnes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Hamme | Oost-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Hamoir | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Hamois | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Hamont-Achel | Limburg | 7 % | € 567 | secundair |
| Hannuit | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Harelbeke | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Hasselt | Limburg | 7 % | € 567 | secundair |
| Hastière | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Havelange | Namen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Hechtel-Eksel | Limburg | 7,5 % | € 608 | gemeente |
| Heers | Limburg | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Hélécine | Waals-Brabant | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Hemiksem | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Hensies | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Herbeumont | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Herent | Vlaams-Brabant | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Herentals | Antwerpen | 7,2 % | € 583 | secundair |
| Herenthout | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Herk-de-Stad | Limburg | 7 % | € 567 | secundair |
| Héron | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Herselt | Antwerpen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Herstal | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Herstappe | Limburg | 5 % | € 405 | secundair |
| Herve | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Herzele | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Heusden-Zolder | Limburg | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Heuvelland | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Hoegaarden | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 6,8 % | € 551 | secundair |
| Holsbeek | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Honnelles | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Hooglede | West-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Hoogstraten | Antwerpen | 5,7 % | € 462 | secundair |
| Horebeke | Oost-Vlaanderen | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Hotton | Luxemburg | 8,5 % | € 689 | secundair |
| Houffalize | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Houthalen-Helchteren | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Houthulst | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Houyet | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Hove | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Huldenberg | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Hulshout | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Hoei | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Ichtegem | West-Vlaanderen | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Ieper | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Incourt | Waals-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Ingelmunster | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Itter | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Elsene | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Izegem | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Jabbeke | West-Vlaanderen | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Jalhay | Luik | 6,8 % | € 551 | gemeente |
| Jemeppe-sur-Sambre | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Jette | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Geldenaken | Waals-Brabant | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Juprelle | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Jurbeke | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Kalmthout | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Kampenhout | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Kapellen | Antwerpen | 5,5 % | € 446 | secundair |
| Kaprijke | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Kasterlee | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Keerbergen | Vlaams-Brabant | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Kelmis | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Kinrooi | Limburg | 7 % | € 567 | secundair |
| Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 0 % | € 0 | secundair |
| Koekelare | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Koekelberg | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Koksijde | West-Vlaanderen | 5 % | € 405 | secundair |
| Kontich | Antwerpen | 5,7 % | € 462 | secundair |
| Kortemark | West-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | gemeente |
| Kortenaken | Vlaams-Brabant | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Kortenberg | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Kortrijk | West-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Kraainem | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Kruisem | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Kuurne | West-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| La Bruyère | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Terhulpen | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| La Louvière | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Laakdal | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | gemeente |
| Laarne | Oost-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Lanaken | Limburg | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Landen | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Lasne | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Le Roeulx | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Lebbeke | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Lede | Oost-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Ledegem | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Léglise | Luxemburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Lendelede | West-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Lennik | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Lens | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Leopoldsburg | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Les Bons Villers | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Lessen | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Leuven | Vlaams-Brabant | 6,7 % | € 543 | secundair |
| Leuze-en-Hainaut | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Libin | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Libramont-Chevigny | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Lichtervelde | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Liedekerke | Vlaams-Brabant | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Luik | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Lier | Antwerpen | 7,2 % | € 583 | secundair |
| Lierde | Oost-Vlaanderen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Lierneux | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Lievegem | Oost-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Lille | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Limburg | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Lijsem | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Linkebeek | Vlaams-Brabant | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Lint | Antwerpen | 8 % | € 648 | secundair |
| Linter | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Lo-Reninge | West-Vlaanderen | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Lobbes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Lochristi | Oost-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Lokeren | Oost-Vlaanderen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Lommel | Limburg | 6 % | € 486 | secundair |
| Londerzeel | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Lontzen | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Lubbeek | Vlaams-Brabant | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Lummen | Limburg | 6,7 % | € 543 | secundair |
| Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Maaseik | Limburg | 8,5 % | € 689 | secundair |
| Maasmechelen | Limburg | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Machelen | Vlaams-Brabant | 5 % | € 405 | secundair |
| Maldegem | Oost-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Malle | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Malmedy | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Manage | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Manhay | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Marche-en-Famenne | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Marchin | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Martelange | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Mechelen | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Meerhout | Antwerpen | 8 % | € 648 | secundair |
| Meise | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Meix-devant-Virton | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Menen | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Merbes-le-Château | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Merchtem | Vlaams-Brabant | 7,1 % | € 575 | secundair |
| Merelbeke-Melle | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Merksplas | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Mesen | West-Vlaanderen | 9 % | € 729 | secundair |
| Messancy | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Mettet | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Middelkerke | West-Vlaanderen | 3 % | € 243 | secundair |
| Modave | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Mol | Antwerpen | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Sint-Jans-Molenbeek | Brussel-Hoofdstad | 7 % | € 567 | secundair |
| Momignies | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Bergen | Henegouwen | 8 % | € 648 | gemeente |
| Mont-de-l’Enclus | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Montigny-le-Tilleul | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Moorslede | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Morlanwelz | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Mortsel | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Moeskroen | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | gemeente |
| Musson | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Namen | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Nandrin | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Nassogne | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Neufchâteau | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Neupré | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Niel | Antwerpen | 8 % | € 648 | secundair |
| Nieuwerkerken | Limburg | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 5 % | € 405 | secundair |
| Nijlen | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Ninove | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Nijvel | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Ohey | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Olen | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Olne | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Onhaye | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Oostende | West-Vlaanderen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Oostkamp | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Oostrozebeke | West-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Opwijk | Vlaams-Brabant | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Oerle | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Orp-Jauche | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Oud-Heverlee | Vlaams-Brabant | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Oud-Turnhout | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Oudenburg | West-Vlaanderen | 7,7 % | € 624 | secundair |
| Oudsbergen | Limburg | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Ouffet | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Oupeye | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Overijse | Vlaams-Brabant | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Pajottegem | Vlaams-Brabant | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Paliseul | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Pecq | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Peer | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Pelt | Limburg | 6 % | € 486 | secundair |
| Pepingen | Vlaams-Brabant | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Pepinster | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Péruwelz | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Perwijs | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Philippeville | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Pittem | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Plombières | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Pont-à-Celles | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Poperinge | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Profondeville | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Putte | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | gemeente |
| Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Quaregnon | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Quévy | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Quiévrain | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Raeren | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Ramillies | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Ranst | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Ravels | Antwerpen | 6 % | € 486 | secundair |
| Rebecq | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Remicourt | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Rendeux | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Retie | Antwerpen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Riemst | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Rijkevorsel | Antwerpen | 7,4 % | € 600 | secundair |
| Rixensart | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Rochefort | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Roeselare | West-Vlaanderen | 8,5 % | € 689 | secundair |
| Ronse | Oost-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Roosdaal | Vlaams-Brabant | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Rotselaar | Vlaams-Brabant | 6,8 % | € 551 | gemeente |
| Rouvroy | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Rumes | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Rumst | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Saint-Georges-sur-Meuse | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Saint-Ghislain | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Gillis | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Saint-Hubert | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Joost-ten-Node | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Saint-Léger | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Niklaas | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Sainte-Ode | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Sambreville | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Sankt Vith | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Schaarbeek | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Schelle | Antwerpen | 6,8 % | € 551 | secundair |
| Scherpenheuvel-Zichem | Vlaams-Brabant | 8 % | € 648 | secundair |
| Schilde | Antwerpen | 5 % | € 405 | secundair |
| Schoten | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Seneffe | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Seraing | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Opzullik | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 6 % | € 486 | secundair |
| Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Sint-Katelijne-Waver | Antwerpen | 7,1 % | € 575 | secundair |
| Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 5,5 % | € 446 | secundair |
| Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Sint-Truiden | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Sivry-Rance | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Zinnik | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Sombreffe | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Somme-Leuze | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Soumagne | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Spa | Luik | 7 % | € 567 | secundair |
| Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Sprimont | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Stabroek | Antwerpen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Staden | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Stavelot | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | 6,7 % | € 543 | secundair |
| Stekene | Oost-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Stoumont | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Tellin | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Temse | Oost-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Tenneville | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Ternat | Vlaams-Brabant | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Tervuren | Vlaams-Brabant | 6,7 % | € 543 | secundair |
| Tessenderlo-Ham | Limburg | 7 % | € 567 | secundair |
| Theux | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Thimister-Clermont | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Thuin | Henegouwen | tarief niet gevonden | — | — |
| Tielt | West-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Tielt-Winge | Vlaams-Brabant | 7,9 % | € 640 | secundair |
| Tienen | Vlaams-Brabant | 8,6 % | € 697 | secundair |
| Tinlot | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Tintigny | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Tongeren-Borgloon | Limburg | 7,1 % | € 575 | secundair |
| Torhout | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Doornik | Henegouwen | 8,8 % | € 713 | gemeente |
| Tremelo | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Trois-Ponts | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Trooz | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Tubeke | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Turnhout | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Ukkel | Brussel-Hoofdstad | 5,6 % | € 454 | gemeente |
| Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Verlaine | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Verviers | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Veurne | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Vielsalm | Luxemburg | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Villers-la-Ville | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Villers-Le-Bouillet | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 7,2 % | € 583 | secundair |
| Viroinval | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Virton | Luxemburg | 8,5 % | € 689 | secundair |
| Wezet | Luik | 8,8 % | € 713 | secundair |
| Vleteren | West-Vlaanderen | 7,4 % | € 600 | secundair |
| Voeren | Limburg | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Vorselaar | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Vosselaar | Antwerpen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Vresse-sur-Semois | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Waasmunster | Oost-Vlaanderen | 7,4 % | € 600 | secundair |
| Waimes | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Walcourt | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Walhain | Waals-Brabant | tarief niet gevonden | — | — |
| Wanze | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Waregem | West-Vlaanderen | 6,8 % | € 551 | secundair |
| Borgworm | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Wasseiges | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Waterloo | Waals-Brabant | 5,7 % | € 462 | secundair |
| Watermaal-Bosvoorde | Brussel-Hoofdstad | 6,9 % | € 559 | gemeente |
| Waver | Waals-Brabant | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Welkenraedt | Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Wellen | Limburg | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Wellin | Luxemburg | tarief niet gevonden | — | — |
| Wemmel | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Wervik | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Westerlo | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Wetteren | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Wevelgem | West-Vlaanderen | 6,8 % | € 551 | secundair |
| Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Wichelen | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Wielsbeke | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Wijnegem | Antwerpen | 5,5 % | € 446 | secundair |
| Willebroek | Antwerpen | 7,3 % | € 591 | secundair |
| Wingene | West-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussel-Hoofdstad | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Pieters-Woluwe | Brussel-Hoofdstad | 5,7 % | € 462 | gemeente |
| Wommelgem | Antwerpen | 5 % | € 405 | secundair |
| Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 8,1 % | € 656 | secundair |
| Wuustwezel | Antwerpen | 7 % | € 567 | gemeente |
| Yvoir | Namen | tarief niet gevonden | — | — |
| Zandhoven | Antwerpen | 7 % | € 567 | secundair |
| Zaventem | Vlaams-Brabant | 5 % | € 405 | secundair |
| Zedelgem | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Zele | Oost-Vlaanderen | 7,8 % | € 632 | secundair |
| Zelzate | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Zemst | Vlaams-Brabant | 7 % | € 567 | secundair |
| Zoersel | Antwerpen | 6,5 % | € 527 | secundair |
| Zonhoven | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Zonnebeke | West-Vlaanderen | 8 % | € 648 | secundair |
| Zottegem | Oost-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
| Zoutleeuw | Vlaams-Brabant | 8,3 % | € 672 | secundair |
| Zuienkerke | West-Vlaanderen | 7 % | € 567 | secundair |
| Zulte | Oost-Vlaanderen | 5,9 % | € 478 | secundair |
| Zutendaal | Limburg | 8 % | € 648 | secundair |
| Zwalm | Oost-Vlaanderen | 6,9 % | € 559 | secundair |
| Zwevegem | West-Vlaanderen | 7,5 % | € 608 | secundair |
Veelgestelde vragen
Welke gemeente heeft de laagste gemeentebelasting in 2026?
Knokke-Heist, de enige Belgische gemeente zonder gemeentebelasting (0 %). Daarna volgen Middelkerke (3 %), Stad Brussel (4,9 %) en vervolgens 11 gemeenten met 5 %, waaronder De Panne en Koksijde, die deze belasting in 2026 hebben ingevoerd.
Welke gemeente heeft de hoogste gemeentebelasting?
Mesen, in West-Vlaanderen, met 9 %. In Wallonië beveelt het Gewest aan om 8,8 % niet te overschrijden; volgens de RTBF passen 33 gemeenten dat maximum toe in 2026, waaronder Aat, Dinant, Hoei, La Louvière, Moeskroen, Doornik en Wezet.
Verandert de gemeentebelasting mijn nettoloon?
Nee. De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent altijd met 7 % gemeentebelasting, ongeacht uw gemeente. Het verschil met het werkelijke tarief verschijnt in de definitieve afrekening van de belasting: een kleine bijbetaling in een gemeente met meer dan 7 %, een kleine terugbetaling daaronder.
Welke gemeente telt als ik in de loop van het jaar verhuis?
Die van uw woonplaats op 1 januari van het aanslagjaar. Als u op 1 januari 2027 in uw nieuwe gemeente gedomicilieerd bent, geldt haar tarief voor al uw inkomsten 2026.
Waar vind ik het tarief van mijn gemeente?
Op uw aanslagbiljet (de regel van de gemeentebelasting), in het belastingreglement dat uw gemeente publiceert en in de jaarlijkse lijst van de FOD Financiën. Indexo neemt 344 tarieven met hun bron over; voor de andere gemeenten vult u het tarief in de rekenmodule in.
En nu?
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen van elk Gewest.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat u met het aanslagbiljet terugkrijgt of betaalt.
- Fiscale checklist voor het jaareindeWat u vóór 31 december moet doen om minder belasting te betalen.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Alle gemeenten in Antwerpen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Alle gemeenten in Vlaams-Brabant: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Alle gemeenten in West-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Alle gemeenten in Oost-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Alle gemeenten in Limburg: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Gemeentebelasting 2026: hoeveel betaalt u per gemeente? (22 september 2026): lijst van de FOD Financiën voor aanslagjaar 2026, 565 gemeenten, van 0 % (Knokke-Heist) tot 9,0 % (Mesen), NUMB3RS (secundaire bron).
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Additionnels communaux: artikel 468 WIB 92, reglement van kracht vóór 31 januari, anders het tarief van het vorige aanslagjaar, Service public de Wallonie, Intérieur.
- L’impôt des personnes physiques (IPP): aanbevolen maximumtarief van 8,8 %, Waals gemiddelde van 7,9 % in 2022, Union des Villes et Communes de Wallonie.
- Les taux additionnels à l’impôt des personnes physiques des communes wallonnes (bijgewerkt op 23 februari 2026; Excel-bijlage 1990-2026, bron SPW IAS, niet leesbaar vanuit de werkomgeving), Union des Villes et Communes de Wallonie.
- Aanslagvoeten per gemeente: aanvullende personenbelasting 2008-2026 (Excel- en CSV-bestanden; niet leesbaar vanuit de werkomgeving), Agentschap Binnenlands Bestuur (Vlaamse overheid).
- 1000 euros de différence d’une commune à l’autre : votre commune a-t-elle augmenté ses impôts locaux en 2026 ? (16 maart 2026, bijgewerkt op 7 augustus 2026), RTBF (secundaire bron).
- Nieuwe NIS-codes voor gefuseerde gemeenten vanaf 1 januari 2025, Statistiek Vlaanderen.
- Belgian Municipalities 2020: NIS-codes, gemeenten, arrondissementen, provincies en Gewesten (Découpages géographiques van Statbel), Statbel, overgenomen door vandenbroucke/belgian_municipalities (GitHub) (secundaire bron).
- be-municip-lamberts.geo.json: gemeentegrenzen in Lambert 72, door Indexo gegroepeerd volgens de fusies van 2019 en 2025 en vereenvoudigd, Statbel (statistische sectoren), overgenomen door mathiasleroy/Belgium-Geographic-Data (MIT-licentie) (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.
- Calcul du précompte professionnel : annexe III de l’AR/CIR 92 et formule-clé 2026, FOD Financiën.