Gemeentebelasting · West-Vlaanderen
Gemeentebelasting in Spiere-Helkijn in 2026: 7 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Spiere-Helkijn bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan Spiere-Helkijn; de meest belaste is Moeskroen, met 8,8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Spiere-Helkijn?
Spiere-Helkijn is een gemeente in het arrondissement Kortrijk, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Spiere-Helkijn (7 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 170 | − € 13 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 322 | − € 25 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 567 | − € 45 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.098 | − € 86 |
De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Spiere-Helkijn verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.
In de provincie West-Vlaanderen staat Spiere-Helkijn op de 13e plaats van 62, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van Spiere-Helkijn vandaan?
Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Spiere-Helkijn hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Spiere-Helkijn zit 0,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Spiere-Helkijn en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- 8,5 % en meer
- Spiere-Helkijn
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Spiere-Helkijn |
|---|---|---|---|
| Avelgem | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Spiere-Helkijn | 7 % | € 567 | — |
| Zwevegem | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Kortrijk | 7,9 % | € 640 | + € 73 per jaar |
| Moeskroen | 8,8 % | € 713 | + € 146 per jaar |
| Pecq | 8,8 % | € 713 | + € 146 per jaar |
| Celles | tarief niet gevonden | — | — |
| Estaimpuis | tarief niet gevonden | — | — |
Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan Spiere-Helkijn; de meest belaste is Moeskroen, met 8,8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Kortrijk
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Spiere-Helkijn |
|---|---|---|---|
| Waregem | 6,8 % | € 551 | − € 16 per jaar |
| Wevelgem | 6,8 % | € 551 | − € 16 per jaar |
| Avelgem | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Spiere-Helkijn | 7 % | € 567 | — |
| Harelbeke | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Zwevegem | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Lendelede | 7,8 % | € 632 | + € 65 per jaar |
| Kortrijk | 7,9 % | € 640 | + € 73 per jaar |
| Kuurne | 7,9 % | € 640 | + € 73 per jaar |
| Anzegem | 8 % | € 648 | + € 81 per jaar |
| Deerlijk | 8 % | € 648 | + € 81 per jaar |
| Menen | 8 % | € 648 | + € 81 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Spiere-Helkijn
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Spiere-Helkijn in 2026?
7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Spiere-Helkijn hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Spiere-Helkijn bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Waar staat Spiere-Helkijn in Vlaanderen?
69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Spiere-Helkijn zit 0,22 procentpunt lager.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in West-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.