Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Tielt in 2026: 7,8 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Tielt

In Tielt bedraagt de gemeentebelasting 7,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 632 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 20 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

196e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 19 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Ardooie het minst belast, met 6 %: als u er woont, betaalt u € 146 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,8 %tarief 2026 van Tielt
€ 359per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 632per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
196erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Tielt?

Tielt is een gemeente in het arrondissement Tielt, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,80 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Tielt (7,8 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 189+ € 6
€ 2.500€ 4.596€ 359+ € 11
€ 3.500€ 8.101€ 632+ € 20
€ 5.000€ 15.689€ 1.224+ € 39
Jaarlijkse gemeentebelasting in Tielt voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Tielt zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 65 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie West-Vlaanderen staat Tielt op de 34e plaats van 62, op gelijke hoogte met 4 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Tielt vandaan?

Sinds 1 januari 2025 omvat Tielt de vroegere gemeenten Meulebeke en Tielt. Tielt is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Tielt zit 0,58 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Tielt en de buurgemeenten

Ingelmunster: 8 %Izegem: 7 %Dentergem: 7,5 %Oostrozebeke: 7,9 %Pittem: 7,5 %Ardooie: 6 %Wingene: 7,8 %Deinze: 6,9 %Aalter: 6,5 %Tielt: 7,8 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Tielt

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Tielt
Ardooie6 %€ 486− € 146 per jaar
Aalter6,5 %€ 527− € 105 per jaar
Deinze6,9 %€ 559− € 73 per jaar
Izegem7 %€ 567− € 65 per jaar
Dentergem7,5 %€ 608− € 24 per jaar
Pittem7,5 %€ 608− € 24 per jaar
Tielt7,8 %€ 632—
Wingene7,8 %€ 632≈ € 0
Oostrozebeke7,9 %€ 640+ € 8 per jaar
Ingelmunster8 %€ 648+ € 16 per jaar
Tarief 2026 van Tielt en van de 9 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Ardooie het minst belast, met 6 %: als u er woont, betaalt u € 146 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Tielt

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Tielt
Ardooie6 %€ 486− € 146 per jaar
Dentergem7,5 %€ 608− € 24 per jaar
Pittem7,5 %€ 608− € 24 per jaar
Wielsbeke7,5 %€ 608− € 24 per jaar
Tielt7,8 %€ 632—
Wingene7,8 %€ 632≈ € 0
Oostrozebeke7,9 %€ 640+ € 8 per jaar
De 7 gemeenten van het arrondissement Tielt, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Tielt

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Tielt in 2026?

7,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Tielt is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Tielt bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 632 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 20 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 359 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Tielt is het minst belast?

Ardooie, met 6 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 146 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.