Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Berlare in 2026: 7,6 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Berlare

In Berlare bedraagt de gemeentebelasting 7,6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 616 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

184e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Lokeren het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 89 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,6 %tarief 2026 van Berlare
€ 349per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 616per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
184erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Berlare?

Berlare is een gemeente in het arrondissement Dendermonde, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,6 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,60 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Berlare (7,6 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 184+ € 1
€ 2.500€ 4.596€ 349+ € 2
€ 3.500€ 8.101€ 616+ € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.192+ € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Berlare voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Berlare zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 49 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Berlare op de 40e plaats van 55.

Waar komt het tarief van Berlare vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Berlare hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Berlare zit 0,38 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Berlare en de buurgemeenten

Dendermonde: 7,5 %Laarne: 7,8 %Wichelen: 7,5 %Zele: 7,8 %Lokeren: 6,5 %Berlare: 7,6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Berlare

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Berlare
Lokeren6,5 %€ 527− € 89 per jaar
Dendermonde7,5 %€ 608− € 8 per jaar
Wichelen7,5 %€ 608− € 8 per jaar
Berlare7,6 %€ 616—
Laarne7,8 %€ 632+ € 16 per jaar
Zele7,8 %€ 632+ € 16 per jaar
Tarief 2026 van Berlare en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Lokeren het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 89 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Dendermonde

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Berlare
Waasmunster7,4 %€ 600− € 16 per jaar
Dendermonde7,5 %€ 608− € 8 per jaar
Lebbeke7,5 %€ 608− € 8 per jaar
Wetteren7,5 %€ 608− € 8 per jaar
Wichelen7,5 %€ 608− € 8 per jaar
Berlare7,6 %€ 616—
Buggenhout7,8 %€ 632+ € 16 per jaar
Laarne7,8 %€ 632+ € 16 per jaar
Zele7,8 %€ 632+ € 16 per jaar
Hamme8 %€ 648+ € 32 per jaar
De 10 gemeenten van het arrondissement Dendermonde, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Berlare

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Berlare in 2026?

7,6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Berlare hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Berlare bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 616 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 349 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Berlare is het minst belast?

Lokeren, met 6,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 89 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.