Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Wetteren in 2026: 7,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Wetteren

In Wetteren bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Destelbergen het minst belast, met 6,9 %: als u er woont, betaalt u € 49 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,5 %tarief 2026 van Wetteren
€ 345per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 608per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
137erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Wetteren?

Wetteren is een gemeente in het arrondissement Dendermonde, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Wetteren (7,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 182− € 1
€ 2.500€ 4.596€ 345− € 2
€ 3.500€ 8.101€ 608− € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.177− € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Wetteren voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Wetteren zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Wetteren op de 25e plaats van 55, op gelijke hoogte met 14 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Wetteren vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Wetteren hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Wetteren zit 0,28 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Wetteren en de buurgemeenten

Lede: 7,9 %Sint-Lievens-Houtem: 7,9 %Laarne: 7,8 %Wichelen: 7,5 %Destelbergen: 6,9 %Oosterzele: 7,8 %Merelbeke-Melle: 7,5 %Wetteren: 7,5 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Wetteren

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Wetteren
Destelbergen6,9 %€ 559− € 49 per jaar
Merelbeke-Melle7,5 %€ 608≈ € 0
Wetteren7,5 %€ 608—
Wichelen7,5 %€ 608≈ € 0
Laarne7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Oosterzele7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Lede7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Sint-Lievens-Houtem7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Tarief 2026 van Wetteren en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Destelbergen het minst belast, met 6,9 %: als u er woont, betaalt u € 49 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Dendermonde

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Wetteren
Waasmunster7,4 %€ 600− € 8 per jaar
Dendermonde7,5 %€ 608≈ € 0
Lebbeke7,5 %€ 608≈ € 0
Wetteren7,5 %€ 608—
Wichelen7,5 %€ 608≈ € 0
Berlare7,6 %€ 616+ € 8 per jaar
Buggenhout7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Laarne7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Zele7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Hamme8 %€ 648+ € 41 per jaar
De 10 gemeenten van het arrondissement Dendermonde, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Wetteren

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Wetteren in 2026?

7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Wetteren hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Wetteren bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Wetteren is het minst belast?

Destelbergen, met 6,9 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 49 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.