Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen
Gemeentebelasting in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht in 2026: 5 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht bedraagt de gemeentebelasting 5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 405 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht: de minst belaste is Schelle, met 6,8 %, de meest belaste Temse, met 8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht?
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht is een gemeente in het arrondissement Sint-Niklaas, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,00 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht (5 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 121 | − € 62 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 230 | − € 117 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 405 | − € 207 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 784 | − € 400 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 162 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Oost-Vlaanderen staat Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht op de eerste plaats (het minst belast).
Waar komt het tarief van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht vandaan?
Sinds 1 januari 2025 omvat Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht de vroegere gemeenten Beveren, Kruibeke en Zwijndrecht. Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht zit 2,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht en de buurgemeenten
- 5 % of minder
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht |
|---|---|---|---|
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 5 % | € 405 | — |
| Schelle | 6,8 % | € 551 | + € 146 per jaar |
| Antwerpen | 7 % | € 567 | + € 162 per jaar |
| Bornem | 7,3 % | € 591 | + € 186 per jaar |
| Hemiksem | 7,5 % | € 608 | + € 203 per jaar |
| Sint-Niklaas | 7,5 % | € 608 | + € 203 per jaar |
| Sint-Gillis-Waas | 7,9 % | € 640 | + € 235 per jaar |
| Temse | 8 % | € 648 | + € 243 per jaar |
Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht: de minst belaste is Schelle, met 6,8 %, de meest belaste Temse, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Sint-Niklaas
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht |
|---|---|---|---|
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 5 % | € 405 | — |
| Lokeren | 6,5 % | € 527 | + € 122 per jaar |
| Sint-Niklaas | 7,5 % | € 608 | + € 203 per jaar |
| Sint-Gillis-Waas | 7,9 % | € 640 | + € 235 per jaar |
| Stekene | 8 % | € 648 | + € 243 per jaar |
| Temse | 8 % | € 648 | + € 243 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht in 2026?
5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 405 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 230 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Waar staat Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht in Vlaanderen?
3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht zit 2,22 procentpunt lager.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in Oost-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Nieuwe NIS-codes voor gefuseerde gemeenten vanaf 1 januari 2025, Statistiek Vlaanderen.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.