Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Limburg

Gemeentebelasting in Bilzen-Hoeselt in 2026: 7,9 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Bilzen-Hoeselt

In Bilzen-Hoeselt bedraagt de gemeentebelasting 7,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 640 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 28 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

216e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 16 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Lanaken het minst belast, met 6,9 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,9 %tarief 2026 van Bilzen-Hoeselt
€ 363per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 640per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
216erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Bilzen-Hoeselt?

Bilzen-Hoeselt is een gemeente in het arrondissement Tongeren, in de provincie Limburg. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,9 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,90 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Bilzen-Hoeselt (7,9 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 191+ € 8
€ 2.500€ 4.596€ 363+ € 16
€ 3.500€ 8.101€ 640+ € 28
€ 5.000€ 15.689€ 1.239+ € 55
Jaarlijkse gemeentebelasting in Bilzen-Hoeselt voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Bilzen-Hoeselt zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 73 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Limburg staat Bilzen-Hoeselt op de 24e plaats van 38.

Waar komt het tarief van Bilzen-Hoeselt vandaan?

Sinds 1 januari 2025 omvat Bilzen-Hoeselt de vroegere gemeenten Bilzen en Hoeselt. Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Bilzen-Hoeselt hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Bilzen-Hoeselt zit 0,68 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Bilzen-Hoeselt en de buurgemeenten

Diepenbeek: 8 %Genk: 7,5 %Zutendaal: 8 %Hasselt: 7 %Lanaken: 6,9 %Riemst: 8 %Tongeren-Borgloon: 7,1 %Bilzen-Hoeselt: 7,9 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Bilzen-Hoeselt

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Bilzen-Hoeselt
Lanaken6,9 %€ 559− € 81 per jaar
Hasselt7 %€ 567− € 73 per jaar
Tongeren-Borgloon7,1 %€ 575− € 65 per jaar
Genk7,5 %€ 608− € 32 per jaar
Bilzen-Hoeselt7,9 %€ 640—
Diepenbeek8 %€ 648+ € 8 per jaar
Riemst8 %€ 648+ € 8 per jaar
Zutendaal8 %€ 648+ € 8 per jaar
Tarief 2026 van Bilzen-Hoeselt en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Lanaken het minst belast, met 6,9 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Tongeren

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Bilzen-Hoeselt
Herstappe5 %€ 405− € 235 per jaar
Lanaken6,9 %€ 559− € 81 per jaar
Alken7 %€ 567− € 73 per jaar
Tongeren-Borgloon7,1 %€ 575− € 65 per jaar
Heers7,5 %€ 608− € 32 per jaar
Voeren7,5 %€ 608− € 32 per jaar
Maasmechelen7,8 %€ 632− € 8 per jaar
Wellen7,8 %€ 632− € 8 per jaar
Bilzen-Hoeselt7,9 %€ 640—
Riemst8 %€ 648+ € 8 per jaar
De 10 gemeenten van het arrondissement Tongeren, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Bilzen-Hoeselt

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Bilzen-Hoeselt in 2026?

7,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Bilzen-Hoeselt hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Bilzen-Hoeselt bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 640 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 28 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 363 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Bilzen-Hoeselt is het minst belast?

Lanaken, met 6,9 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 81 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.