Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Limburg

Gemeentebelasting in Voeren in 2026: 7,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Voeren

In Voeren bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Voeren: de minst belaste is Wezet, met 8,8 %.

7,5 %tarief 2026 van Voeren
€ 345per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 608per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
137erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Voeren?

Voeren is een gemeente in het arrondissement Tongeren, in de provincie Limburg. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Voeren (7,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 182− € 1
€ 2.500€ 4.596€ 345− € 2
€ 3.500€ 8.101€ 608− € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.177− € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Voeren voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Voeren zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Limburg staat Voeren op de 14e plaats van 38, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Voeren vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Voeren hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Voeren zit 0,28 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Voeren en de buurgemeenten

Dalhem: tarief niet gevondenWezet: 8,8 %Aubel: tarief niet gevondenPlombières: tarief niet gevondenVoeren: 7,5 %
  • Tarief niet gevonden
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • 8,5 % en meer
  • Voeren

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Voeren
Voeren7,5 %€ 608—
Wezet8,8 %€ 713+ € 105 per jaar
Aubeltarief niet gevonden——
Dalhemtarief niet gevonden——
Plombièrestarief niet gevonden——
Tarief 2026 van Voeren en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Voeren: de minst belaste is Wezet, met 8,8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is

GemeenteAfstandTariefVerschil bij € 3.500 bruto
Riemst15 km8 %+ € 41 per jaar
Limburg18 km8,8 %+ € 105 per jaar
Lanaken19 km6,9 %− € 49 per jaar
Bilzen-Hoeselt23 km7,9 %+ € 32 per jaar
Maasmechelen25 km7,8 %+ € 24 per jaar
De vijf gemeenten die het dichtst bij Voeren liggen en waarvoor Indexo een tarief met bron heeft, buurgemeenten niet meegerekend. Geschatte afstand in vogelvlucht tussen de centra van de gemeenten.

De gemeenten van het arrondissement Tongeren

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Voeren
Herstappe5 %€ 405− € 203 per jaar
Lanaken6,9 %€ 559− € 49 per jaar
Alken7 %€ 567− € 41 per jaar
Tongeren-Borgloon7,1 %€ 575− € 32 per jaar
Heers7,5 %€ 608≈ € 0
Voeren7,5 %€ 608—
Maasmechelen7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Wellen7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Bilzen-Hoeselt7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Riemst8 %€ 648+ € 41 per jaar
De 10 gemeenten van het arrondissement Tongeren, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Voeren

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Voeren in 2026?

7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Voeren hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Voeren bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Voeren in Vlaanderen?

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Voeren zit 0,28 procentpunt hoger.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.