Gemeentebelasting · Henegouwen
Gemeentebelasting in Lessen in 2026: 8,8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Lessen bedraagt de gemeentebelasting 8,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 713 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 101 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
De rangschikking van Lessen in Wallonië wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 212 ontbrekende gemeenten heeft. Van de buurgemeenten is Geraardsbergen het minst belast, met 7,8 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Lessen?
Lessen is een gemeente in het arrondissement Aat, in de provincie Henegouwen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8,8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,80 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Lessen (8,8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 213 | + € 30 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 404 | + € 57 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 713 | + € 101 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.381 | + € 196 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Lessen zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 146 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
Waar komt het tarief van Lessen vandaan?
Bron van het tarief: RTBF (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Wallonië beveelt het Gewest de gemeenten aan om 8,8 % niet te overschrijden: Lessen past dat maximum toe, net als 32 andere Waalse gemeenten volgens de RTBF. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Lessen en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- 8,5 % en meer
- Lessen
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Lessen |
|---|---|---|---|
| Geraardsbergen | 7,8 % | € 632 | − € 81 per jaar |
| Bever | 8 % | € 648 | − € 65 per jaar |
| Brakel | 8 % | € 648 | − € 65 per jaar |
| Aat | 8,8 % | € 713 | ≈ € 0 |
| Lessen | 8,8 % | € 713 | — |
| Elzele | tarief niet gevonden | — | — |
| Vloesberg | tarief niet gevonden | — | — |
| Opzullik | tarief niet gevonden | — | — |
Van de buurgemeenten is Geraardsbergen het minst belast, met 7,8 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Aat
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Lessen |
|---|---|---|---|
| Bernissart | 8,5 % | € 689 | − € 24 per jaar |
| Aat | 8,8 % | € 713 | ≈ € 0 |
| Chièvres | 8,8 % | € 713 | ≈ € 0 |
| Lessen | 8,8 % | € 713 | — |
| Beloeil | tarief niet gevonden | — | — |
| Brugelette | tarief niet gevonden | — | — |
| Elzele | tarief niet gevonden | — | — |
| Edingen | tarief niet gevonden | — | — |
| Vloesberg | tarief niet gevonden | — | — |
| Frasnes-lez-Anvaing | tarief niet gevonden | — | — |
| Opzullik | tarief niet gevonden | — | — |
Bereken uw gemeentebelasting in Lessen
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Lessen in 2026?
8,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025).
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Lessen bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 713 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 101 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 404 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Welke buurgemeente van Lessen is het minst belast?
Geraardsbergen, met 7,8 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 81 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- idem: Lessen op het plafond van 8,8 %, RTBF (secundaire bron).
- L’impôt des personnes physiques (IPP): aanbevolen maximumtarief van 8,8 %, Waals gemiddelde van 7,9 % in 2022, Union des Villes et Communes de Wallonie.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.