Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Lochristi in 2026: 6,9 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Lochristi

In Lochristi bedraagt de gemeentebelasting 6,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 559 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 53 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

56e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 12 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Gent het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 32 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

6,9 %tarief 2026 van Lochristi
€ 317per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 559per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
56erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Lochristi?

Lochristi is een gemeente in het arrondissement Gent, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,9 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,90 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Lochristi (6,9 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 167− € 16
€ 2.500€ 4.596€ 317− € 30
€ 3.500€ 8.101€ 559− € 53
€ 5.000€ 15.689€ 1.083− € 102
Jaarlijkse gemeentebelasting in Lochristi voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Lochristi zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 8 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Lochristi op de 7e plaats van 55, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Lochristi vandaan?

Sinds 1 januari 2025 omvat Lochristi de vroegere gemeenten Lochristi en Wachtebeke. Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Lochristi hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Lochristi zit 0,32 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Lochristi en de buurgemeenten

Laarne: 7,8 %Zelzate: 7,5 %Destelbergen: 6,9 %Gent: 6,5 %Lokeren: 6,5 %Lochristi: 6,9 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Lochristi

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Lochristi
Gent6,5 %€ 527− € 32 per jaar
Lokeren6,5 %€ 527− € 32 per jaar
Destelbergen6,9 %€ 559≈ € 0
Lochristi6,9 %€ 559—
Zelzate7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Laarne7,8 %€ 632+ € 73 per jaar
Tarief 2026 van Lochristi en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Gent het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 32 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Gent

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Lochristi
Sint-Martens-Latem5,5 %€ 446− € 113 per jaar
Zulte5,9 %€ 478− € 81 per jaar
Aalter6,5 %€ 527− € 32 per jaar
Gent6,5 %€ 527− € 32 per jaar
Deinze6,9 %€ 559≈ € 0
Destelbergen6,9 %€ 559≈ € 0
Lochristi6,9 %€ 559—
Nazareth-De Pinte6,9 %€ 559≈ € 0
Lievegem7 %€ 567+ € 8 per jaar
Gavere7,3 %€ 591+ € 32 per jaar
Evergem7,4 %€ 600+ € 41 per jaar
Merelbeke-Melle7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Oosterzele7,8 %€ 632+ € 73 per jaar
De 13 gemeenten van het arrondissement Gent, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Lochristi

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Lochristi in 2026?

6,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Lochristi hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Lochristi bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 559 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 53 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 317 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Lochristi is het minst belast?

Gent, met 6,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 32 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.