Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Sint-Martens-Latem in 2026: 5,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Sint-Martens-Latem

In Sint-Martens-Latem bedraagt de gemeentebelasting 5,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 446 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 166 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

14e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Sint-Martens-Latem: de minst belaste is Gent, met 6,5 %, de meest belaste Nazareth-De Pinte, met 6,9 %.

5,5 %tarief 2026 van Sint-Martens-Latem
€ 253per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 446per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
14erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Sint-Martens-Latem?

Sint-Martens-Latem is een gemeente in het arrondissement Gent, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Sint-Martens-Latem (5,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 133− € 50
€ 2.500€ 4.596€ 253− € 94
€ 3.500€ 8.101€ 446− € 166
€ 5.000€ 15.689€ 863− € 322
Jaarlijkse gemeentebelasting in Sint-Martens-Latem voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Sint-Martens-Latem zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 122 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Sint-Martens-Latem op de 2e plaats van 55.

Waar komt het tarief van Sint-Martens-Latem vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Sint-Martens-Latem hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Sint-Martens-Latem zit 1,72 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Sint-Martens-Latem en de buurgemeenten

Gent: 6,5 %Deinze: 6,9 %Nazareth-De Pinte: 6,9 %Sint-Martens-Latem: 5,5 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • Sint-Martens-Latem

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Sint-Martens-Latem
Sint-Martens-Latem5,5 %€ 446—
Gent6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Deinze6,9 %€ 559+ € 113 per jaar
Nazareth-De Pinte6,9 %€ 559+ € 113 per jaar
Tarief 2026 van Sint-Martens-Latem en van de 3 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Sint-Martens-Latem: de minst belaste is Gent, met 6,5 %, de meest belaste Nazareth-De Pinte, met 6,9 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Gent

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Sint-Martens-Latem
Sint-Martens-Latem5,5 %€ 446—
Zulte5,9 %€ 478+ € 32 per jaar
Aalter6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Gent6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Deinze6,9 %€ 559+ € 113 per jaar
Destelbergen6,9 %€ 559+ € 113 per jaar
Lochristi6,9 %€ 559+ € 113 per jaar
Nazareth-De Pinte6,9 %€ 559+ € 113 per jaar
Lievegem7 %€ 567+ € 122 per jaar
Gavere7,3 %€ 591+ € 146 per jaar
Evergem7,4 %€ 600+ € 154 per jaar
Merelbeke-Melle7,5 %€ 608+ € 162 per jaar
Oosterzele7,8 %€ 632+ € 186 per jaar
De 13 gemeenten van het arrondissement Gent, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Sint-Martens-Latem

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Sint-Martens-Latem in 2026?

5,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Sint-Martens-Latem hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Sint-Martens-Latem bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 446 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 166 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 253 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Sint-Martens-Latem in Vlaanderen?

14e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Sint-Martens-Latem zit 1,72 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.