Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Sint-Laureins in 2026: 7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Sint-Laureins

In Sint-Laureins bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Maldegem het minst belast, met 6,9 %: als u er woont, betaalt u € 8 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7 %tarief 2026 van Sint-Laureins
€ 322per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 567per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
69erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Sint-Laureins?

Sint-Laureins is een gemeente in het arrondissement Eeklo, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Sint-Laureins (7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 170− € 13
€ 2.500€ 4.596€ 322− € 25
€ 3.500€ 8.101€ 567− € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.098− € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Sint-Laureins voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Sint-Laureins verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Sint-Laureins op de 13e plaats van 55, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Sint-Laureins vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Sint-Laureins hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Sint-Laureins zit 0,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Sint-Laureins en de buurgemeenten

Assenede: 7 %Eeklo: 7,5 %Kaprijke: 7,5 %Maldegem: 6,9 %Sint-Laureins: 7 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Sint-Laureins

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Sint-Laureins
Maldegem6,9 %€ 559− € 8 per jaar
Assenede7 %€ 567≈ € 0
Sint-Laureins7 %€ 567—
Eeklo7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Kaprijke7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Tarief 2026 van Sint-Laureins en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Maldegem het minst belast, met 6,9 %: als u er woont, betaalt u € 8 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Eeklo

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Sint-Laureins
Maldegem6,9 %€ 559− € 8 per jaar
Assenede7 %€ 567≈ € 0
Sint-Laureins7 %€ 567—
Eeklo7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Kaprijke7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Zelzate7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
De 6 gemeenten van het arrondissement Eeklo, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Sint-Laureins

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Sint-Laureins in 2026?

7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Sint-Laureins hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Sint-Laureins bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Sint-Laureins is het minst belast?

Maldegem, met 6,9 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 8 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.