Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Staden in 2026: 8 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Staden

In Staden bedraagt de gemeentebelasting 8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 648 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 36 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

233e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Houthulst het minst belast, met 7,5 %: als u er woont, betaalt u € 41 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

8 %tarief 2026 van Staden
€ 368per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 648per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
233erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Staden?

Staden is een gemeente in het arrondissement Roeselare, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Staden (8 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 194+ € 11
€ 2.500€ 4.596€ 368+ € 21
€ 3.500€ 8.101€ 648+ € 36
€ 5.000€ 15.689€ 1.255+ € 71
Jaarlijkse gemeentebelasting in Staden voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Staden zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 81 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie West-Vlaanderen staat Staden op de 43e plaats van 62, op gelijke hoogte met 17 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Staden vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Staden hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Staden zit 0,78 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Staden en de buurgemeenten

Houthulst: 7,5 %Kortemark: 7,8 %Zonnebeke: 8 %Langemark-Poelkapelle: 8 %Hooglede: 7,9 %Roeselare: 8,5 %Staden: 8 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • 8,5 % en meer
  • Staden

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Staden
Houthulst7,5 %€ 608− € 41 per jaar
Kortemark7,8 %€ 632− € 16 per jaar
Hooglede7,9 %€ 640− € 8 per jaar
Langemark-Poelkapelle8 %€ 648≈ € 0
Staden8 %€ 648—
Zonnebeke8 %€ 648≈ € 0
Roeselare8,5 %€ 689+ € 41 per jaar
Tarief 2026 van Staden en van de 6 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Houthulst het minst belast, met 7,5 %: als u er woont, betaalt u € 41 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Roeselare

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Staden
Izegem7 %€ 567− € 81 per jaar
Ledegem7,5 %€ 608− € 41 per jaar
Lichtervelde7,5 %€ 608− € 41 per jaar
Hooglede7,9 %€ 640− € 8 per jaar
Ingelmunster8 %€ 648≈ € 0
Moorslede8 %€ 648≈ € 0
Staden8 %€ 648—
Roeselare8,5 %€ 689+ € 41 per jaar
De 8 gemeenten van het arrondissement Roeselare, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Staden

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Staden in 2026?

8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Staden hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Staden bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 648 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 36 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 368 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Staden is het minst belast?

Houthulst, met 7,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 41 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.