Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Houthulst in 2026: 7,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Houthulst

In Houthulst bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Houthulst: de minst belaste is Lo-Reninge, met 7,7 %, de meest belaste Staden, met 8 %.

7,5 %tarief 2026 van Houthulst
€ 345per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 608per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
137erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Houthulst?

Houthulst is een gemeente in het arrondissement Diksmuide, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Houthulst (7,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 182− € 1
€ 2.500€ 4.596€ 345− € 2
€ 3.500€ 8.101€ 608− € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.177− € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Houthulst voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Houthulst zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie West-Vlaanderen staat Houthulst op de 22e plaats van 62, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Houthulst vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Houthulst hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Houthulst zit 0,28 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Houthulst en de buurgemeenten

Diksmuide: 8 %Kortemark: 7,8 %Lo-Reninge: 7,7 %Langemark-Poelkapelle: 8 %Staden: 8 %Houthulst: 7,5 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Houthulst

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Houthulst
Houthulst7,5 %€ 608—
Lo-Reninge7,7 %€ 624+ € 16 per jaar
Kortemark7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Diksmuide8 %€ 648+ € 41 per jaar
Langemark-Poelkapelle8 %€ 648+ € 41 per jaar
Staden8 %€ 648+ € 41 per jaar
Tarief 2026 van Houthulst en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Houthulst: de minst belaste is Lo-Reninge, met 7,7 %, de meest belaste Staden, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Diksmuide

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Houthulst
Koekelare7 %€ 567− € 41 per jaar
Houthulst7,5 %€ 608—
Lo-Reninge7,7 %€ 624+ € 16 per jaar
Kortemark7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Diksmuide8 %€ 648+ € 41 per jaar
De 5 gemeenten van het arrondissement Diksmuide, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Houthulst

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Houthulst in 2026?

7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Houthulst hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Houthulst bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Houthulst in Vlaanderen?

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Houthulst zit 0,28 procentpunt hoger.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.