Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Wortegem-Petegem in 2026: 8,1 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Wortegem-Petegem

In Wortegem-Petegem bedraagt de gemeentebelasting 8,1 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 656 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

280e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen. Van de buurgemeenten is Waregem het minst belast, met 6,8 %: als u er woont, betaalt u € 105 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

8,1 %tarief 2026 van Wortegem-Petegem
€ 372per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 656per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
280erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Wortegem-Petegem?

Wortegem-Petegem is een gemeente in het arrondissement Oudenaarde, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8,1 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,10 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Wortegem-Petegem (8,1 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 196+ € 13
€ 2.500€ 4.596€ 372+ € 25
€ 3.500€ 8.101€ 656+ € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.271+ € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Wortegem-Petegem voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Wortegem-Petegem zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 89 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Wortegem-Petegem op de 55e plaats van 55.

Waar komt het tarief van Wortegem-Petegem vandaan?

Wortegem-Petegem is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Wortegem-Petegem zit 0,88 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Wortegem-Petegem en de buurgemeenten

Anzegem: 8 %Avelgem: 7 %Waregem: 6,8 %Oudenaarde: 7 %Kluisbergen: 7,5 %Kruisem: 7,5 %Wortegem-Petegem: 8,1 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Wortegem-Petegem

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Wortegem-Petegem
Waregem6,8 %€ 551− € 105 per jaar
Avelgem7 %€ 567− € 89 per jaar
Oudenaarde7 %€ 567− € 89 per jaar
Kluisbergen7,5 %€ 608− € 49 per jaar
Kruisem7,5 %€ 608− € 49 per jaar
Anzegem8 %€ 648− € 8 per jaar
Wortegem-Petegem8,1 %€ 656—
Tarief 2026 van Wortegem-Petegem en van de 6 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Waregem het minst belast, met 6,8 %: als u er woont, betaalt u € 105 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Oudenaarde

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Wortegem-Petegem
Zwalm6,9 %€ 559− € 97 per jaar
Maarkedal7 %€ 567− € 89 per jaar
Oudenaarde7 %€ 567− € 89 per jaar
Lierde7,3 %€ 591− € 65 per jaar
Kluisbergen7,5 %€ 608− € 49 per jaar
Kruisem7,5 %€ 608− € 49 per jaar
Horebeke7,7 %€ 624− € 32 per jaar
Brakel8 %€ 648− € 8 per jaar
Ronse8 %€ 648− € 8 per jaar
Wortegem-Petegem8,1 %€ 656—
De 10 gemeenten van het arrondissement Oudenaarde, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Wortegem-Petegem

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Wortegem-Petegem in 2026?

8,1 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Wortegem-Petegem is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Wortegem-Petegem bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 656 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 372 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Wortegem-Petegem is het minst belast?

Waregem, met 6,8 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 105 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.