Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Oost-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Zwalm in 2026: 6,9 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Zwalm

In Zwalm bedraagt de gemeentebelasting 6,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 559 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 53 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

56e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 12 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Zwalm: de minst belaste is Oudenaarde, met 7 %, de meest belaste Brakel, met 8 %.

6,9 %tarief 2026 van Zwalm
€ 317per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 559per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
56erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Zwalm?

Zwalm is een gemeente in het arrondissement Oudenaarde, in de provincie Oost-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,9 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,90 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Zwalm (6,9 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 167− € 16
€ 2.500€ 4.596€ 317− € 30
€ 3.500€ 8.101€ 559− € 53
€ 5.000€ 15.689€ 1.083− € 102
Jaarlijkse gemeentebelasting in Zwalm voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Zwalm zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 8 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Oost-Vlaanderen staat Zwalm op de 7e plaats van 55, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Zwalm vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Zwalm hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Zwalm zit 0,32 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Zwalm en de buurgemeenten

Zottegem: 7,5 %Gavere: 7,3 %Oudenaarde: 7 %Brakel: 8 %Horebeke: 7,7 %Kruisem: 7,5 %Zwalm: 6,9 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Zwalm

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Zwalm
Zwalm6,9 %€ 559—
Oudenaarde7 %€ 567+ € 8 per jaar
Gavere7,3 %€ 591+ € 32 per jaar
Kruisem7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Zottegem7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Horebeke7,7 %€ 624+ € 65 per jaar
Brakel8 %€ 648+ € 89 per jaar
Tarief 2026 van Zwalm en van de 6 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Zwalm: de minst belaste is Oudenaarde, met 7 %, de meest belaste Brakel, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Oudenaarde

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Zwalm
Zwalm6,9 %€ 559—
Maarkedal7 %€ 567+ € 8 per jaar
Oudenaarde7 %€ 567+ € 8 per jaar
Lierde7,3 %€ 591+ € 32 per jaar
Kluisbergen7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Kruisem7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Horebeke7,7 %€ 624+ € 65 per jaar
Brakel8 %€ 648+ € 89 per jaar
Ronse8 %€ 648+ € 89 per jaar
Wortegem-Petegem8,1 %€ 656+ € 97 per jaar
De 10 gemeenten van het arrondissement Oudenaarde, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Zwalm

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Zwalm in 2026?

6,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Zwalm hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Zwalm bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 559 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 53 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 317 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Zwalm in Vlaanderen?

56e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 12 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Zwalm zit 0,32 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.