Gemeentebelasting · Luik
Gemeentebelasting in Anthisnes in 2026: 8,5 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Anthisnes bedraagt de gemeentebelasting 8,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 689 per jaar op uw inkomsten 2026, met het tarief van 8,5 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd, € 77 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
De rangschikking van Anthisnes in Wallonië wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 212 ontbrekende gemeenten heeft. Van de buurgemeenten is Esneux het minst belast, met 8,1 %: als u er woont, betaalt u € 32 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Anthisnes?
Anthisnes is een gemeente in het arrondissement Hoei, in de provincie Luik. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,50 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Anthisnes (8,5 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 206 | + € 23 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 391 | + € 44 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 689 | + € 77 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.334 | + € 149 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Anthisnes zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 122 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
Waar komt het tarief van Anthisnes vandaan?
De gemeenteraad heeft dit tarief op 6 november 2025 gestemd, voor de aanslagjaren 2026 tot 2031. Bron van het tarief: Gemeente Anthisnes, “Taxe additionnelle à l’IPP, exercices 2026 à 2031” (zitting van 6 november 2025).
In Wallonië beveelt het Gewest de gemeenten aan om 8,8 % niet te overschrijden: Anthisnes zit 0,3 procentpunt onder dat maximum. Het reglement van Anthisnes legt ook 8,5 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026).
Anthisnes en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 8 tot 8,4 %
- 8,5 % en meer
- Anthisnes
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Anthisnes |
|---|---|---|---|
| Esneux | 8,1 % | € 656 | − € 32 per jaar |
| Anthisnes | 8,5 % | € 689 | — |
| Comblain-au-Pont | 8,8 % | € 713 | + € 24 per jaar |
| Hamoir | 8,8 % | € 713 | + € 24 per jaar |
| Nandrin | tarief niet gevonden | — | — |
| Neupré | tarief niet gevonden | — | — |
| Ouffet | tarief niet gevonden | — | — |
| Tinlot | tarief niet gevonden | — | — |
Van de buurgemeenten is Esneux het minst belast, met 8,1 %: als u er woont, betaalt u € 32 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Hoei
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Anthisnes |
|---|---|---|---|
| Anthisnes | 8,5 % | € 689 | — |
| Hamoir | 8,8 % | € 713 | + € 24 per jaar |
| Hoei | 8,8 % | € 713 | + € 24 per jaar |
| Marchin | 8,8 % | € 713 | + € 24 per jaar |
| Amay | tarief niet gevonden | — | — |
| Burdinne | tarief niet gevonden | — | — |
| Clavier | tarief niet gevonden | — | — |
| Engis | tarief niet gevonden | — | — |
| Ferrières | tarief niet gevonden | — | — |
| Héron | tarief niet gevonden | — | — |
| Modave | tarief niet gevonden | — | — |
| Nandrin | tarief niet gevonden | — | — |
| Ouffet | tarief niet gevonden | — | — |
| Tinlot | tarief niet gevonden | — | — |
| Verlaine | tarief niet gevonden | — | — |
| Villers-Le-Bouillet | tarief niet gevonden | — | — |
| Wanze | tarief niet gevonden | — | — |
Bereken uw gemeentebelasting in Anthisnes
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Anthisnes in 2026?
8,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het reglement van Anthisnes legt ook 8,5 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026).
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Anthisnes bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 689 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 77 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 391 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, met het tarief van 8,5 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd.
Welke buurgemeente van Anthisnes is het minst belast?
Esneux, met 8,1 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 32 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Taxe additionnelle à l’IPP, exercices 2026 à 2031 (zitting van 6 november 2025), Gemeente Anthisnes.
- L’impôt des personnes physiques (IPP): aanbevolen maximumtarief van 8,8 %, Waals gemiddelde van 7,9 % in 2022, Union des Villes et Communes de Wallonie.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.