Gemeentebelasting · Luik
Gemeentebelasting in Esneux in 2026: 8,1 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Esneux bedraagt de gemeentebelasting 8,1 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 656 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
De rangschikking van Esneux in Wallonië wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 212 ontbrekende gemeenten heeft. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Esneux: de minst belaste is Anthisnes, met 8,5 %, de meest belaste Comblain-au-Pont, met 8,8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Esneux?
Esneux is een gemeente in het arrondissement Luik, in de provincie Luik. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8,1 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,10 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Esneux (8,1 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 196 | + € 13 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 372 | + € 25 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 656 | + € 45 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.271 | + € 86 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Esneux zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 89 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
Waar komt het tarief van Esneux vandaan?
Het tarief daalt van 8,5 % in 2025 naar 8,1 % in 2026. (Bron: RTBF, secundaire bron.) Bron van het tarief: RTBF (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Wallonië beveelt het Gewest de gemeenten aan om 8,8 % niet te overschrijden: Esneux zit 0,7 procentpunt onder dat maximum. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Esneux en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 8 tot 8,4 %
- 8,5 % en meer
- Esneux
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Esneux |
|---|---|---|---|
| Esneux | 8,1 % | € 656 | — |
| Anthisnes | 8,5 % | € 689 | + € 32 per jaar |
| Comblain-au-Pont | 8,8 % | € 713 | + € 57 per jaar |
| Chaudfontaine | tarief niet gevonden | — | — |
| Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Neupré | tarief niet gevonden | — | — |
| Seraing | tarief niet gevonden | — | — |
| Sprimont | tarief niet gevonden | — | — |
Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Esneux: de minst belaste is Anthisnes, met 8,5 %, de meest belaste Comblain-au-Pont, met 8,8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is
| Gemeente | Afstand | Tarief | Verschil bij € 3.500 bruto |
|---|---|---|---|
| Hamoir | 12 km | 8,8 % | + € 57 per jaar |
| Fexhe-le-Haut-Clocher | 18 km | 8,8 % | + € 57 per jaar |
| Donceel | 20 km | 8,8 % | + € 57 per jaar |
| Herstappe | 22 km | 5 % | − € 251 per jaar |
| Spa | 24 km | 7 % | − € 89 per jaar |
De gemeenten van het arrondissement Luik
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Esneux |
|---|---|---|---|
| Esneux | 8,1 % | € 656 | — |
| Comblain-au-Pont | 8,8 % | € 713 | + € 57 per jaar |
| Wezet | 8,8 % | € 713 | + € 57 per jaar |
| Ans | tarief niet gevonden | — | — |
| Awans | tarief niet gevonden | — | — |
| Aywaille | tarief niet gevonden | — | — |
| Bitsingen | tarief niet gevonden | — | — |
| Beyne-Heusay | tarief niet gevonden | — | — |
| Blégny | tarief niet gevonden | — | — |
| Chaudfontaine | tarief niet gevonden | — | — |
| Dalhem | tarief niet gevonden | — | — |
| Flémalle | tarief niet gevonden | — | — |
| Fléron | tarief niet gevonden | — | — |
| Grâce-Hollogne | tarief niet gevonden | — | — |
| Herstal | tarief niet gevonden | — | — |
| Juprelle | tarief niet gevonden | — | — |
| Luik | tarief niet gevonden | — | — |
| Neupré | tarief niet gevonden | — | — |
| Oupeye | tarief niet gevonden | — | — |
| Saint-Nicolas | tarief niet gevonden | — | — |
| Seraing | tarief niet gevonden | — | — |
| Soumagne | tarief niet gevonden | — | — |
| Sprimont | tarief niet gevonden | — | — |
| Trooz | tarief niet gevonden | — | — |
Bereken uw gemeentebelasting in Esneux
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Esneux in 2026?
8,1 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief daalt van 8,5 % in 2025 naar 8,1 % in 2026.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Esneux bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 656 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 372 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Past Esneux het maximumtarief toe?
Nee: 8,1 %, dat is 0,7 procentpunt onder het maximum van 8,8 % dat het Waals Gewest de gemeenten aanbeveelt.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- idem: Esneux van 8,5 naar 8,1 %, RTBF (secundaire bron).
- 1000 euros de différence d’une commune à l’autre : votre commune a-t-elle augmenté ses impôts locaux en 2026 ? (16 maart 2026, bijgewerkt op 7 augustus 2026), RTBF (secundaire bron).
- L’impôt des personnes physiques (IPP): aanbevolen maximumtarief van 8,8 %, Waals gemiddelde van 7,9 % in 2022, Union des Villes et Communes de Wallonie.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.