Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in De Haan in 2026: 5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in De Haan

In De Haan bedraagt de gemeentebelasting 5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 405 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan De Haan: de minst belaste is Blankenberge, met 6 %, de meest belaste Oudenburg, met 7,7 %.

5 %tarief 2026 van De Haan
€ 230per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 405per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
3erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in De Haan?

De Haan is een gemeente in het arrondissement Oostende, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in De Haan (5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 121− € 62
€ 2.500€ 4.596€ 230− € 117
€ 3.500€ 8.101€ 405− € 207
€ 5.000€ 15.689€ 784− € 400
Jaarlijkse gemeentebelasting in De Haan voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In De Haan zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 162 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie West-Vlaanderen staat De Haan op de 3e plaats van 62, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van De Haan vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: De Haan hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): De Haan zit 2,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

De Haan en de buurgemeenten

Blankenberge: 6 %Jabbeke: 7,7 %Zuienkerke: 7 %Bredene: 7 %Oudenburg: 7,7 %De Haan: 5 %
  • 5 % of minder
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • De Haan

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met De Haan
De Haan5 %€ 405—
Blankenberge6 %€ 486+ € 81 per jaar
Bredene7 %€ 567+ € 162 per jaar
Zuienkerke7 %€ 567+ € 162 per jaar
Jabbeke7,7 %€ 624+ € 219 per jaar
Oudenburg7,7 %€ 624+ € 219 per jaar
Tarief 2026 van De Haan en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan De Haan: de minst belaste is Blankenberge, met 6 %, de meest belaste Oudenburg, met 7,7 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Oostende

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met De Haan
Middelkerke3 %€ 243− € 162 per jaar
De Haan5 %€ 405—
Oostende6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Bredene7 %€ 567+ € 162 per jaar
Gistel7 %€ 567+ € 162 per jaar
Ichtegem7,7 %€ 624+ € 219 per jaar
Oudenburg7,7 %€ 624+ € 219 per jaar
De 7 gemeenten van het arrondissement Oostende, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in De Haan

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in De Haan in 2026?

5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: De Haan hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in De Haan bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 405 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 230 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat De Haan in Vlaanderen?

3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): De Haan zit 2,22 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.