Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Middelkerke in 2026: 3 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Middelkerke

In Middelkerke bedraagt de gemeentebelasting 3 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 243 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 369 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

2e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Middelkerke: de minst belaste is Nieuwpoort, met 5 %, de meest belaste Diksmuide, met 8 %.

3 %tarief 2026 van Middelkerke
€ 138per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 243per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
2erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Middelkerke?

Middelkerke is een gemeente in het arrondissement Oostende, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 3 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 3,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Middelkerke (3 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 73− € 110
€ 2.500€ 4.596€ 138− € 209
€ 3.500€ 8.101€ 243− € 369
€ 5.000€ 15.689€ 471− € 714
Jaarlijkse gemeentebelasting in Middelkerke voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Middelkerke zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 324 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie West-Vlaanderen staat Middelkerke op de 2e plaats van 62.

Waar komt het tarief van Middelkerke vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Middelkerke hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Middelkerke zit 4,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Middelkerke en de buurgemeenten

Diksmuide: 8 %Koekelare: 7 %Gistel: 7 %Oostende: 6,5 %Nieuwpoort: 5 %Middelkerke: 3 %
  • 5 % of minder
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Middelkerke

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Middelkerke
Middelkerke3 %€ 243—
Nieuwpoort5 %€ 405+ € 162 per jaar
Oostende6,5 %€ 527+ € 284 per jaar
Gistel7 %€ 567+ € 324 per jaar
Koekelare7 %€ 567+ € 324 per jaar
Diksmuide8 %€ 648+ € 405 per jaar
Tarief 2026 van Middelkerke en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Middelkerke: de minst belaste is Nieuwpoort, met 5 %, de meest belaste Diksmuide, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Oostende

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Middelkerke
Middelkerke3 %€ 243—
De Haan5 %€ 405+ € 162 per jaar
Oostende6,5 %€ 527+ € 284 per jaar
Bredene7 %€ 567+ € 324 per jaar
Gistel7 %€ 567+ € 324 per jaar
Ichtegem7,7 %€ 624+ € 381 per jaar
Oudenburg7,7 %€ 624+ € 381 per jaar
De 7 gemeenten van het arrondissement Oostende, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Middelkerke

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Middelkerke in 2026?

3 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Middelkerke hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Middelkerke bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 243 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 369 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 138 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Middelkerke in Vlaanderen?

2e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Middelkerke zit 4,22 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.