Gemeentebelasting · West-Vlaanderen
Gemeentebelasting in De Panne in 2026: 5 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In De Panne bedraagt de gemeentebelasting 5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 405 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan De Panne; de meest belaste is Veurne, met 7 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in De Panne?
De Panne is een gemeente in het arrondissement Veurne, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,00 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in De Panne (5 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 121 | − € 62 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 230 | − € 117 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 405 | − € 207 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 784 | − € 400 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In De Panne zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 162 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie West-Vlaanderen staat De Panne op de 3e plaats van 62, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van De Panne vandaan?
Het tarief gaat van 0 % in 2025 naar 5 % in 2026: de gemeente had vroeger geen gemeentebelasting. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): De Panne zit 2,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
De Panne en de buurgemeenten
- 5 % of minder
- van 7 tot 7,4 %
- De Panne
Gemeentegrenzen: Statbel.
Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan De Panne; de meest belaste is Veurne, met 7 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is
| Gemeente | Afstand | Tarief | Verschil bij € 3.500 bruto |
|---|---|---|---|
| Alveringem | 13 km | 8 % | + € 243 per jaar |
| Nieuwpoort | 13 km | 5 % | ≈ € 0 |
| Diksmuide | 19 km | 8 % | + € 243 per jaar |
| Lo-Reninge | 19 km | 7,7 % | + € 219 per jaar |
| Middelkerke | 19 km | 3 % | − € 162 per jaar |
De gemeenten van het arrondissement Veurne
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met De Panne |
|---|---|---|---|
| De Panne | 5 % | € 405 | — |
| Koksijde | 5 % | € 405 | ≈ € 0 |
| Nieuwpoort | 5 % | € 405 | ≈ € 0 |
| Veurne | 7 % | € 567 | + € 162 per jaar |
| Alveringem | 8 % | € 648 | + € 243 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in De Panne
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in De Panne in 2026?
5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief gaat van 0 % in 2025 naar 5 % in 2026: de gemeente had vroeger geen gemeentebelasting.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in De Panne bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 405 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 230 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Waar staat De Panne in Vlaanderen?
3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): De Panne zit 2,22 procentpunt lager.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in West-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.