Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Nieuwpoort in 2026: 5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Nieuwpoort

In Nieuwpoort bedraagt de gemeentebelasting 5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 405 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Middelkerke het minst belast, met 3 %: als u er woont, betaalt u € 162 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

5 %tarief 2026 van Nieuwpoort
€ 230per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 405per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
3erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Nieuwpoort?

Nieuwpoort is een gemeente in het arrondissement Veurne, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Nieuwpoort (5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 121− € 62
€ 2.500€ 4.596€ 230− € 117
€ 3.500€ 8.101€ 405− € 207
€ 5.000€ 15.689€ 784− € 400
Jaarlijkse gemeentebelasting in Nieuwpoort voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Nieuwpoort zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 162 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie West-Vlaanderen staat Nieuwpoort op de 3e plaats van 62, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Nieuwpoort vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Nieuwpoort hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Nieuwpoort zit 2,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Nieuwpoort en de buurgemeenten

Diksmuide: 8 %Middelkerke: 3 %Koksijde: 5 %Veurne: 7 %Nieuwpoort: 5 %
  • 5 % of minder
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Nieuwpoort

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Nieuwpoort
Middelkerke3 %€ 243− € 162 per jaar
Koksijde5 %€ 405≈ € 0
Nieuwpoort5 %€ 405—
Veurne7 %€ 567+ € 162 per jaar
Diksmuide8 %€ 648+ € 243 per jaar
Tarief 2026 van Nieuwpoort en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Middelkerke het minst belast, met 3 %: als u er woont, betaalt u € 162 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Veurne

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Nieuwpoort
De Panne5 %€ 405≈ € 0
Koksijde5 %€ 405≈ € 0
Nieuwpoort5 %€ 405—
Veurne7 %€ 567+ € 162 per jaar
Alveringem8 %€ 648+ € 243 per jaar
De 5 gemeenten van het arrondissement Veurne, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Nieuwpoort

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Nieuwpoort in 2026?

5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Nieuwpoort hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Nieuwpoort bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 405 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 230 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Nieuwpoort is het minst belast?

Middelkerke, met 3 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 162 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.