Gemeentebelasting · Limburg
Gemeentebelasting in Hechtel-Eksel in 2026: 7,5 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Hechtel-Eksel bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, met het tarief van 7,5 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Lommel het minst belast, met 6 %: als u er woont, betaalt u € 122 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Hechtel-Eksel?
Hechtel-Eksel is een gemeente in het arrondissement Maaseik, in de provincie Limburg. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Hechtel-Eksel (7,5 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 182 | − € 1 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 345 | − € 2 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 608 | − € 4 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.177 | − € 8 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Hechtel-Eksel zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Limburg staat Hechtel-Eksel op de 14e plaats van 38, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van Hechtel-Eksel vandaan?
Hechtel-Eksel is een van de 21 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verlaagd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) De gemeenteraad heeft dit tarief op 16 december 2025 gestemd, voor de aanslagjaren 2026 tot 2031. Bron van het tarief: Gemeente Hechtel-Eksel, “Aanvullende belasting op de personenbelasting, aanslagjaren 2026 tot en met 2031” (gemeenteraad van 16 december 2025).
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Hechtel-Eksel zit 0,28 procentpunt hoger. Het reglement van Hechtel-Eksel legt ook 7,5 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026).
Hechtel-Eksel en de buurgemeenten
- van 5,1 tot 6 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Hechtel-Eksel
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Hechtel-Eksel |
|---|---|---|---|
| Lommel | 6 % | € 486 | − € 122 per jaar |
| Pelt | 6 % | € 486 | − € 122 per jaar |
| Hechtel-Eksel | 7,5 % | € 608 | — |
| Beringen | 7,6 % | € 616 | + € 8 per jaar |
| Balen | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Houthalen-Helchteren | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Leopoldsburg | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Peer | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
Van de buurgemeenten is Lommel het minst belast, met 6 %: als u er woont, betaalt u € 122 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Maaseik
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Hechtel-Eksel |
|---|---|---|---|
| Lommel | 6 % | € 486 | − € 122 per jaar |
| Pelt | 6 % | € 486 | − € 122 per jaar |
| Oudsbergen | 6,5 % | € 527 | − € 81 per jaar |
| Hamont-Achel | 7 % | € 567 | − € 41 per jaar |
| Kinrooi | 7 % | € 567 | − € 41 per jaar |
| Hechtel-Eksel | 7,5 % | € 608 | — |
| Bocholt | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Bree | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Dilsen-Stokkem | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Houthalen-Helchteren | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Peer | 8 % | € 648 | + € 41 per jaar |
| Maaseik | 8,5 % | € 689 | + € 81 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Hechtel-Eksel
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Hechtel-Eksel in 2026?
7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het reglement van Hechtel-Eksel legt ook 7,5 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026). Hechtel-Eksel is een van de 21 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verlaagd.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Hechtel-Eksel bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, met het tarief van 7,5 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd.
Welke buurgemeente van Hechtel-Eksel is het minst belast?
Lommel, met 6 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 122 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Aanvullende belasting op de personenbelasting, aanslagjaren 2026 tot en met 2031 (gemeenteraad van 16 december 2025), Gemeente Hechtel-Eksel. Gecontroleerd met: Waarwonen.be.
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.