Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Limburg

Gemeentebelasting in Hamont-Achel in 2026: 7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Hamont-Achel

In Hamont-Achel bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Pelt het minst belast, met 6 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7 %tarief 2026 van Hamont-Achel
€ 322per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 567per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
69erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Hamont-Achel?

Hamont-Achel is een gemeente in het arrondissement Maaseik, in de provincie Limburg. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Hamont-Achel (7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 170− € 13
€ 2.500€ 4.596€ 322− € 25
€ 3.500€ 8.101€ 567− € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.098− € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Hamont-Achel voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Hamont-Achel verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.

In de provincie Limburg staat Hamont-Achel op de 7e plaats van 38, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Hamont-Achel vandaan?

Hamont-Achel is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Hamont-Achel zit 0,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Hamont-Achel en de buurgemeenten

Bocholt: 8 %Pelt: 6 %Hamont-Achel: 7 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Hamont-Achel

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Hamont-Achel
Pelt6 %€ 486− € 81 per jaar
Hamont-Achel7 %€ 567—
Bocholt8 %€ 648+ € 81 per jaar
Tarief 2026 van Hamont-Achel en van de 2 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Pelt het minst belast, met 6 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is

GemeenteAfstandTariefVerschil bij € 3.500 bruto
Lommel14 km6 %− € 81 per jaar
Peer15 km8 %+ € 81 per jaar
Bree16 km8 %+ € 81 per jaar
Hechtel-Eksel17 km7,5 %+ € 41 per jaar
Oudsbergen20 km6,5 %− € 41 per jaar
De vijf gemeenten die het dichtst bij Hamont-Achel liggen en waarvoor Indexo een tarief met bron heeft, buurgemeenten niet meegerekend. Geschatte afstand in vogelvlucht tussen de centra van de gemeenten.

De gemeenten van het arrondissement Maaseik

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Hamont-Achel
Lommel6 %€ 486− € 81 per jaar
Pelt6 %€ 486− € 81 per jaar
Oudsbergen6,5 %€ 527− € 41 per jaar
Hamont-Achel7 %€ 567—
Kinrooi7 %€ 567≈ € 0
Hechtel-Eksel7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Bocholt8 %€ 648+ € 81 per jaar
Bree8 %€ 648+ € 81 per jaar
Dilsen-Stokkem8 %€ 648+ € 81 per jaar
Houthalen-Helchteren8 %€ 648+ € 81 per jaar
Peer8 %€ 648+ € 81 per jaar
Maaseik8,5 %€ 689+ € 122 per jaar
De 12 gemeenten van het arrondissement Maaseik, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Hamont-Achel

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Hamont-Achel in 2026?

7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Hamont-Achel is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Hamont-Achel bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Hamont-Achel is het minst belast?

Pelt, met 6 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 81 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.