Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Limburg

Gemeentebelasting in Pelt in 2026: 6 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Pelt

In Pelt bedraagt de gemeentebelasting 6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 486 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 126 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

20e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten. Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan Pelt; de meest belaste is Peer, met 8 %.

6 %tarief 2026 van Pelt
€ 276per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 486per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
20erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Pelt?

Pelt is een gemeente in het arrondissement Maaseik, in de provincie Limburg. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Pelt (6 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 145− € 38
€ 2.500€ 4.596€ 276− € 71
€ 3.500€ 8.101€ 486− € 126
€ 5.000€ 15.689€ 941− € 243
Jaarlijkse gemeentebelasting in Pelt voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Pelt zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 81 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Limburg staat Pelt op de 2e plaats van 38, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente.

Waar komt het tarief van Pelt vandaan?

Sinds 1 januari 2019 omvat Pelt de vroegere gemeenten Neerpelt en Overpelt. Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Pelt hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Pelt zit 1,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Pelt en de buurgemeenten

Bocholt: 8 %Lommel: 6 %Peer: 8 %Hamont-Achel: 7 %Hechtel-Eksel: 7,5 %Pelt: 6 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Pelt

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Pelt
Lommel6 %€ 486≈ € 0
Pelt6 %€ 486—
Hamont-Achel7 %€ 567+ € 81 per jaar
Hechtel-Eksel7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Bocholt8 %€ 648+ € 162 per jaar
Peer8 %€ 648+ € 162 per jaar
Tarief 2026 van Pelt en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan Pelt; de meest belaste is Peer, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Maaseik

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Pelt
Lommel6 %€ 486≈ € 0
Pelt6 %€ 486—
Oudsbergen6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Hamont-Achel7 %€ 567+ € 81 per jaar
Kinrooi7 %€ 567+ € 81 per jaar
Hechtel-Eksel7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Bocholt8 %€ 648+ € 162 per jaar
Bree8 %€ 648+ € 162 per jaar
Dilsen-Stokkem8 %€ 648+ € 162 per jaar
Houthalen-Helchteren8 %€ 648+ € 162 per jaar
Peer8 %€ 648+ € 162 per jaar
Maaseik8,5 %€ 689+ € 203 per jaar
De 12 gemeenten van het arrondissement Maaseik, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Pelt

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Pelt in 2026?

6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Pelt hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Pelt bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 486 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 126 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 276 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Pelt in Vlaanderen?

20e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Pelt zit 1,22 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.