Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · West-Vlaanderen

Gemeentebelasting in Koekelare in 2026: 7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Koekelare

In Koekelare bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Middelkerke het minst belast, met 3 %: als u er woont, betaalt u € 324 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7 %tarief 2026 van Koekelare
€ 322per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 567per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
69erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Koekelare?

Koekelare is een gemeente in het arrondissement Diksmuide, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Koekelare (7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 170− € 13
€ 2.500€ 4.596€ 322− € 25
€ 3.500€ 8.101€ 567− € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.098− € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Koekelare voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Koekelare verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.

In de provincie West-Vlaanderen staat Koekelare op de 13e plaats van 62, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Koekelare vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Koekelare hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Koekelare zit 0,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Koekelare en de buurgemeenten

Diksmuide: 8 %Kortemark: 7,8 %Gistel: 7 %Ichtegem: 7,7 %Middelkerke: 3 %Koekelare: 7 %
  • 5 % of minder
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Koekelare

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Koekelare
Middelkerke3 %€ 243− € 324 per jaar
Gistel7 %€ 567≈ € 0
Koekelare7 %€ 567—
Ichtegem7,7 %€ 624+ € 57 per jaar
Kortemark7,8 %€ 632+ € 65 per jaar
Diksmuide8 %€ 648+ € 81 per jaar
Tarief 2026 van Koekelare en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Middelkerke het minst belast, met 3 %: als u er woont, betaalt u € 324 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Diksmuide

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Koekelare
Koekelare7 %€ 567—
Houthulst7,5 %€ 608+ € 41 per jaar
Lo-Reninge7,7 %€ 624+ € 57 per jaar
Kortemark7,8 %€ 632+ € 65 per jaar
Diksmuide8 %€ 648+ € 81 per jaar
De 5 gemeenten van het arrondissement Diksmuide, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Koekelare

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Koekelare in 2026?

7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Koekelare hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Koekelare bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Koekelare is het minst belast?

Middelkerke, met 3 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 324 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.