Gemeentebelasting · Luik
Gemeentebelasting in Jalhay in 2026: 6,8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Jalhay bedraagt de gemeentebelasting 6,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 551 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 61 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
De rangschikking van Jalhay in Wallonië wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 212 ontbrekende gemeenten heeft. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Jalhay: de minst belaste is Spa, met 7 %, de meest belaste Limburg, met 8,8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Jalhay?
Jalhay is een gemeente in het arrondissement Verviers, in de provincie Luik. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,80 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Jalhay (6,8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 165 | − € 18 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 313 | − € 34 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 551 | − € 61 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.067 | − € 118 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Jalhay zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 16 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.
Waar komt het tarief van Jalhay vandaan?
De gemeenteraad heeft dit tarief op 20 oktober 2025 gestemd, voor aanslagjaar 2026. Bron van het tarief: Gemeente Jalhay, “Règlement taxe communale additionnelle à l’IPP, exercice 2026” (gemeenteraad van 20 oktober 2025).
In Wallonië beveelt het Gewest de gemeenten aan om 8,8 % niet te overschrijden: Jalhay zit 2 procentpunt onder dat maximum. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Jalhay en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 7 tot 7,4 %
- 8,5 % en meer
- Jalhay
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Jalhay |
|---|---|---|---|
| Jalhay | 6,8 % | € 551 | — |
| Spa | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Limburg | 8,8 % | € 713 | + € 162 per jaar |
| Baelen | tarief niet gevonden | — | — |
| Malmedy | tarief niet gevonden | — | — |
| Stavelot | tarief niet gevonden | — | — |
| Theux | tarief niet gevonden | — | — |
| Verviers | tarief niet gevonden | — | — |
| Waimes | tarief niet gevonden | — | — |
Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Jalhay: de minst belaste is Spa, met 7 %, de meest belaste Limburg, met 8,8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is
| Gemeente | Afstand | Tarief | Verschil bij € 3.500 bruto |
|---|---|---|---|
| Voeren | 27 km | 7,5 % | + € 57 per jaar |
| Comblain-au-Pont | 28 km | 8,8 % | + € 162 per jaar |
| Vielsalm | 29 km | 8,8 % | + € 162 per jaar |
| Esneux | 30 km | 8,1 % | + € 105 per jaar |
| Wezet | 31 km | 8,8 % | + € 162 per jaar |
De gemeenten van het arrondissement Verviers
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Jalhay |
|---|---|---|---|
| Jalhay | 6,8 % | € 551 | — |
| Spa | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Limburg | 8,8 % | € 713 | + € 162 per jaar |
| Amel | tarief niet gevonden | — | — |
| Aubel | tarief niet gevonden | — | — |
| Baelen | tarief niet gevonden | — | — |
| Büllingen | tarief niet gevonden | — | — |
| Burg-Reuland | tarief niet gevonden | — | — |
| Bütgenbach | tarief niet gevonden | — | — |
| Dison | tarief niet gevonden | — | — |
| Eupen | tarief niet gevonden | — | — |
| Herve | tarief niet gevonden | — | — |
| Kelmis | tarief niet gevonden | — | — |
| Lierneux | tarief niet gevonden | — | — |
| Lontzen | tarief niet gevonden | — | — |
| Malmedy | tarief niet gevonden | — | — |
| Olne | tarief niet gevonden | — | — |
| Pepinster | tarief niet gevonden | — | — |
| Plombières | tarief niet gevonden | — | — |
| Raeren | tarief niet gevonden | — | — |
| Sankt Vith | tarief niet gevonden | — | — |
| Stavelot | tarief niet gevonden | — | — |
| Stoumont | tarief niet gevonden | — | — |
| Theux | tarief niet gevonden | — | — |
| Thimister-Clermont | tarief niet gevonden | — | — |
| Trois-Ponts | tarief niet gevonden | — | — |
| Verviers | tarief niet gevonden | — | — |
| Waimes | tarief niet gevonden | — | — |
| Welkenraedt | tarief niet gevonden | — | — |
Bereken uw gemeentebelasting in Jalhay
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Jalhay in 2026?
6,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025).
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Jalhay bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 551 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 61 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 313 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Past Jalhay het maximumtarief toe?
Nee: 6,8 %, dat is 2 procentpunt onder het maximum van 8,8 % dat het Waals Gewest de gemeenten aanbeveelt.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Règlement taxe communale additionnelle à l’IPP, exercice 2026 (gemeenteraad van 20 oktober 2025), Gemeente Jalhay.
- L’impôt des personnes physiques (IPP): aanbevolen maximumtarief van 8,8 %, Waals gemiddelde van 7,9 % in 2022, Union des Villes et Communes de Wallonie.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.