Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Luik

Gemeentebelasting in Spa in 2026: 7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Spa

In Spa bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

De rangschikking van Spa in Wallonië wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 212 ontbrekende gemeenten heeft. Van de buurgemeenten is Jalhay het minst belast, met 6,8 %: als u er woont, betaalt u € 16 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7 %tarief 2026 van Spa
€ 322per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 567per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
—rang in Wallonië: volgt nog

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Spa?

Spa is een gemeente in het arrondissement Verviers, in de provincie Luik. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Spa (7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 170− € 13
€ 2.500€ 4.596€ 322− € 25
€ 3.500€ 8.101€ 567− € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.098− € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Spa voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Spa verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.

Waar komt het tarief van Spa vandaan?

Het tarief daalt van 7,5 % in 2025 naar 7 % in 2026. (Bron: RTBF, secundaire bron.) Bron van het tarief: RTBF (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Wallonië beveelt het Gewest de gemeenten aan om 8,8 % niet te overschrijden: Spa zit 1,8 procentpunt onder dat maximum. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Spa en de buurgemeenten

Jalhay: 6,8 %Stavelot: tarief niet gevondenStoumont: tarief niet gevondenTheux: tarief niet gevondenSpa: 7 %
  • Tarief niet gevonden
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • Spa

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Spa
Jalhay6,8 %€ 551− € 16 per jaar
Spa7 %€ 567—
Stavelottarief niet gevonden——
Stoumonttarief niet gevonden——
Theuxtarief niet gevonden——
Tarief 2026 van Spa en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Jalhay het minst belast, met 6,8 %: als u er woont, betaalt u € 16 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is

GemeenteAfstandTariefVerschil bij € 3.500 bruto
Limburg16 km8,8 %+ € 146 per jaar
Comblain-au-Pont20 km8,8 %+ € 146 per jaar
Vielsalm21 km8,8 %+ € 146 per jaar
Hamoir23 km8,8 %+ € 146 per jaar
Esneux24 km8,1 %+ € 89 per jaar
De vijf gemeenten die het dichtst bij Spa liggen en waarvoor Indexo een tarief met bron heeft, buurgemeenten niet meegerekend. Geschatte afstand in vogelvlucht tussen de centra van de gemeenten.

De gemeenten van het arrondissement Verviers

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Spa
Jalhay6,8 %€ 551− € 16 per jaar
Spa7 %€ 567—
Limburg8,8 %€ 713+ € 146 per jaar
Ameltarief niet gevonden——
Aubeltarief niet gevonden——
Baelentarief niet gevonden——
Büllingentarief niet gevonden——
Burg-Reulandtarief niet gevonden——
Bütgenbachtarief niet gevonden——
Disontarief niet gevonden——
Eupentarief niet gevonden——
Hervetarief niet gevonden——
Kelmistarief niet gevonden——
Lierneuxtarief niet gevonden——
Lontzentarief niet gevonden——
Malmedytarief niet gevonden——
Olnetarief niet gevonden——
Pepinstertarief niet gevonden——
Plombièrestarief niet gevonden——
Raerentarief niet gevonden——
Sankt Vithtarief niet gevonden——
Stavelottarief niet gevonden——
Stoumonttarief niet gevonden——
Theuxtarief niet gevonden——
Thimister-Clermonttarief niet gevonden——
Trois-Pontstarief niet gevonden——
Vervierstarief niet gevonden——
Waimestarief niet gevonden——
Welkenraedttarief niet gevonden——
De 29 gemeenten van het arrondissement Verviers, van minst naar meest belast; 26 zonder tarief met bron.

Bereken uw gemeentebelasting in Spa

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Spa in 2026?

7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief daalt van 7,5 % in 2025 naar 7 % in 2026.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Spa bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Spa is het minst belast?

Jalhay, met 6,8 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 16 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.