Gemeentebelasting · West-Vlaanderen
Gemeentebelasting in Knokke-Heist in 2026: 0 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
Knokke-Heist heft geen aanvullende belasting op de personenbelasting: het tarief bedraagt 0 % voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 612 per jaar minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
Dat is het laagste tarief in Vlaanderen. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Knokke-Heist: de minst belaste is Brugge, met 6,9 %, de meest belaste Damme, met 8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Knokke-Heist?
Knokke-Heist is een gemeente in het arrondissement Brugge, in de provincie West-Vlaanderen. Knokke-Heist heft geen aanvullende belasting op de personenbelasting: u betaalt niets aan de gemeente op uw belasting.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Knokke-Heist (0 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 0 | − € 183 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 0 | − € 347 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 0 | − € 612 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 0 | − € 1.184 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Knokke-Heist zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 567 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie West-Vlaanderen staat Knokke-Heist op de eerste plaats (het minst belast).
Waar komt het tarief van Knokke-Heist vandaan?
Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Knokke-Heist hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Knokke-Heist zit 7,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Knokke-Heist en de buurgemeenten
- 5 % of minder
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Knokke-Heist
Gemeentegrenzen: Statbel.
Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Knokke-Heist: de minst belaste is Brugge, met 6,9 %, de meest belaste Damme, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
Nabijgelegen gemeenten waarvan het tarief bekend is
| Gemeente | Afstand | Tarief | Verschil bij € 3.500 bruto |
|---|---|---|---|
| Blankenberge | 12 km | 6 % | + € 486 per jaar |
| Zuienkerke | 15 km | 7 % | + € 567 per jaar |
| Maldegem | 17 km | 6,9 % | + € 559 per jaar |
| De Haan | 19 km | 5 % | + € 405 per jaar |
| Beernem | 20 km | 7,8 % | + € 632 per jaar |
De gemeenten van het arrondissement Brugge
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Knokke-Heist |
|---|---|---|---|
| Knokke-Heist | 0 % | € 0 | — |
| Blankenberge | 6 % | € 486 | + € 486 per jaar |
| Brugge | 6,9 % | € 559 | + € 559 per jaar |
| Zuienkerke | 7 % | € 567 | + € 567 per jaar |
| Jabbeke | 7,7 % | € 624 | + € 624 per jaar |
| Beernem | 7,8 % | € 632 | + € 632 per jaar |
| Damme | 8 % | € 648 | + € 648 per jaar |
| Oostkamp | 8 % | € 648 | + € 648 per jaar |
| Torhout | 8 % | € 648 | + € 648 per jaar |
| Zedelgem | 8 % | € 648 | + € 648 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Knokke-Heist
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Knokke-Heist in 2026?
0 %: Knokke-Heist heft geen aanvullende belasting op de personenbelasting voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Knokke-Heist hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bespaart u in Knokke-Heist ten opzichte van het gemiddelde?
Ongeveer € 612 per jaar voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto, ten opzichte van het Belgische gemiddelde (7,55 %), en ongeveer € 347 bij € 2.500 bruto.
Waar staat Knokke-Heist in Vlaanderen?
Dat is het laagste tarief in Vlaanderen. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Knokke-Heist zit 7,22 procentpunt lager.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in West-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.