Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Puurs-Sint-Amands in 2026: 7,3 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Puurs-Sint-Amands

In Puurs-Sint-Amands bedraagt de gemeentebelasting 7,3 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 591 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 20 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

122e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 9 andere gemeenten. Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan Puurs-Sint-Amands; de meest belaste is Hamme, met 8 %.

7,3 %tarief 2026 van Puurs-Sint-Amands
€ 336per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 591per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
122erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Puurs-Sint-Amands?

Puurs-Sint-Amands is een gemeente in het arrondissement Mechelen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,3 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,30 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Puurs-Sint-Amands (7,3 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 177− € 6
€ 2.500€ 4.596€ 336− € 11
€ 3.500€ 8.101€ 591− € 20
€ 5.000€ 15.689€ 1.145− € 39
Jaarlijkse gemeentebelasting in Puurs-Sint-Amands voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Puurs-Sint-Amands zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 24 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Puurs-Sint-Amands op de 40e plaats van 67, op gelijke hoogte met 4 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Puurs-Sint-Amands vandaan?

Sinds 1 januari 2019 omvat Puurs-Sint-Amands de vroegere gemeenten Puurs en Sint-Amands. Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Puurs-Sint-Amands hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Puurs-Sint-Amands zit 0,08 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Puurs-Sint-Amands en de buurgemeenten

Boom: 7,9 %Niel: 8 %Bornem: 7,3 %Willebroek: 7,3 %Londerzeel: 7,9 %Buggenhout: 7,8 %Hamme: 8 %Puurs-Sint-Amands: 7,3 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Puurs-Sint-Amands

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Puurs-Sint-Amands
Bornem7,3 %€ 591≈ € 0
Puurs-Sint-Amands7,3 %€ 591—
Willebroek7,3 %€ 591≈ € 0
Buggenhout7,8 %€ 632+ € 41 per jaar
Boom7,9 %€ 640+ € 49 per jaar
Londerzeel7,9 %€ 640+ € 49 per jaar
Hamme8 %€ 648+ € 57 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 57 per jaar
Tarief 2026 van Puurs-Sint-Amands en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Geen enkele buurgemeente waarvan Indexo het tarief kent, is minder belast dan Puurs-Sint-Amands; de meest belaste is Hamme, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Mechelen

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Puurs-Sint-Amands
Duffel6,5 %€ 527− € 65 per jaar
Mechelen6,5 %€ 527− € 65 per jaar
Nijlen7 %€ 567− € 24 per jaar
Sint-Katelijne-Waver7,1 %€ 575− € 16 per jaar
Lier7,2 %€ 583− € 8 per jaar
Bornem7,3 %€ 591≈ € 0
Puurs-Sint-Amands7,3 %€ 591—
Willebroek7,3 %€ 591≈ € 0
Bonheiden7,5 %€ 608+ € 16 per jaar
Heist-op-den-Berg7,5 %€ 608+ € 16 per jaar
Putte7,5 %€ 608+ € 16 per jaar
Berlaar7,8 %€ 632+ € 41 per jaar
De 12 gemeenten van het arrondissement Mechelen, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Puurs-Sint-Amands

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Puurs-Sint-Amands in 2026?

7,3 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Puurs-Sint-Amands hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Puurs-Sint-Amands bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 591 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 20 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 336 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Puurs-Sint-Amands in Vlaanderen?

122e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 9 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Puurs-Sint-Amands zit 0,08 procentpunt hoger.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.