Gemeentebelasting · Brussel-Hoofdstad
Gemeentebelasting in Etterbeek in 2026: 5,8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Etterbeek bedraagt de gemeentebelasting 5,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 470 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 142 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
De rangschikking van Etterbeek in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 9 ontbrekende gemeenten heeft. Van de buurgemeenten is Stad Brussel het minst belast, met 4,9 %: als u er woont, betaalt u € 73 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Etterbeek?
Etterbeek is een gemeente in het arrondissement Brussel-Hoofdstad, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5,8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,80 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Etterbeek (5,8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 141 | − € 42 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 267 | − € 80 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 470 | − € 142 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 910 | − € 275 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Etterbeek zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 97 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.
Waar komt het tarief van Etterbeek vandaan?
Het tarief daalt van 6 % in 2025 naar 5,8 % in 2026. Bron van het tarief: Gemeente Etterbeek, “Un tax shift ciblé pour équilibrer les finances communales” (15 januari 2026): de aanvullende belasting op de personenbelasting gaat van 6 % naar 5,8 %.
In het Brussels Hoofdstedelijk Gewest gaan de bekende tarieven voor 2026 van 4,9 % (Stad Brussel) tot 7 % (Anderlecht, Vorst en Sint-Jans-Molenbeek): Etterbeek zit 0,9 procentpunt boven het laagste. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Etterbeek en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- 5 % of minder
- van 5,1 tot 6 %
- Etterbeek
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Etterbeek |
|---|---|---|---|
| Stad Brussel | 4,9 % | € 397 | − € 73 per jaar |
| Sint-Pieters-Woluwe | 5,7 % | € 462 | − € 8 per jaar |
| Etterbeek | 5,8 % | € 470 | — |
| Oudergem | 6 % | € 486 | + € 16 per jaar |
| Elsene | tarief niet gevonden | — | — |
| Schaarbeek | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Lambrechts-Woluwe | tarief niet gevonden | — | — |
Van de buurgemeenten is Stad Brussel het minst belast, met 4,9 %: als u er woont, betaalt u € 73 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Brussel-Hoofdstad
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Etterbeek |
|---|---|---|---|
| Stad Brussel | 4,9 % | € 397 | − € 73 per jaar |
| Ukkel | 5,6 % | € 454 | − € 16 per jaar |
| Sint-Pieters-Woluwe | 5,7 % | € 462 | − € 8 per jaar |
| Etterbeek | 5,8 % | € 470 | — |
| Oudergem | 6 % | € 486 | + € 16 per jaar |
| Sint-Agatha-Berchem | 6,5 % | € 527 | + € 57 per jaar |
| Watermaal-Bosvoorde | 6,9 % | € 559 | + € 89 per jaar |
| Anderlecht | 7 % | € 567 | + € 97 per jaar |
| Vorst | 7 % | € 567 | + € 97 per jaar |
| Sint-Jans-Molenbeek | 7 % | € 567 | + € 97 per jaar |
| Evere | tarief niet gevonden | — | — |
| Ganshoren | tarief niet gevonden | — | — |
| Elsene | tarief niet gevonden | — | — |
| Jette | tarief niet gevonden | — | — |
| Koekelberg | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Gillis | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Joost-ten-Node | tarief niet gevonden | — | — |
| Schaarbeek | tarief niet gevonden | — | — |
| Sint-Lambrechts-Woluwe | tarief niet gevonden | — | — |
Bereken uw gemeentebelasting in Etterbeek
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Etterbeek in 2026?
5,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief daalt van 6 % in 2025 naar 5,8 % in 2026.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Etterbeek bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 470 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 142 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 267 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Welke buurgemeente van Etterbeek is het minst belast?
Stad Brussel, met 4,9 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 73 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- “Un tax shift ciblé pour équilibrer les finances communales” (15 januari 2026): de aanvullende belasting op de personenbelasting gaat van 6 % naar 5,8 %, Gemeente Etterbeek.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.