Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Brussel-Hoofdstad

Gemeentebelasting in Anderlecht in 2026: 7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Anderlecht

In Anderlecht bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

De rangschikking van Anderlecht in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest wordt gepubliceerd zodra Indexo het tarief van de 9 ontbrekende gemeenten heeft. Van de buurgemeenten is Stad Brussel het minst belast, met 4,9 %: als u er woont, betaalt u € 170 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7 %tarief 2026 van Anderlecht
€ 322per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 567per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
—rang in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest: volgt nog

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Anderlecht?

Anderlecht is een gemeente in het arrondissement Brussel-Hoofdstad, in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Anderlecht (7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 170− € 13
€ 2.500€ 4.596€ 322− € 25
€ 3.500€ 8.101€ 567− € 45
€ 5.000€ 15.689€ 1.098− € 86
Jaarlijkse gemeentebelasting in Anderlecht voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Anderlecht verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.

Waar komt het tarief van Anderlecht vandaan?

Het tarief is ongewijzigd ten opzichte van 2025 (7 %). (Bron: BX1, secundaire bron.) De gemeenteraad heeft dit tarief op 18 december 2025 gestemd, voor aanslagjaar 2026. Bron van het tarief: Gemeente Anderlecht, “Perception d’une taxe communale additionnelle de 7 % à l’IPP, exercice 2026” (gemeenteraad van 18 december 2025).

In het Brussels Hoofdstedelijk Gewest gaan de bekende tarieven voor 2026 van 4,9 % (Stad Brussel) tot 7 % (Anderlecht, Vorst en Sint-Jans-Molenbeek): Anderlecht heeft het hoogste tarief. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Anderlecht en de buurgemeenten

Stad Brussel: 4,9 %Vorst: 7 %Sint-Jans-Molenbeek: 7 %Sint-Gillis: tarief niet gevondenDilbeek: 6,9 %Sint-Pieters-Leeuw: 7 %Drogenbos: 7 %Anderlecht: 7 %
  • Tarief niet gevonden
  • 5 % of minder
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • Anderlecht

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Anderlecht
Stad Brussel4,9 %€ 397− € 170 per jaar
Dilbeek6,9 %€ 559− € 8 per jaar
Anderlecht7 %€ 567—
Drogenbos7 %€ 567≈ € 0
Vorst7 %€ 567≈ € 0
Sint-Jans-Molenbeek7 %€ 567≈ € 0
Sint-Pieters-Leeuw7 %€ 567≈ € 0
Sint-Gillistarief niet gevonden——
Tarief 2026 van Anderlecht en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Stad Brussel het minst belast, met 4,9 %: als u er woont, betaalt u € 170 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Brussel-Hoofdstad

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Anderlecht
Stad Brussel4,9 %€ 397− € 170 per jaar
Ukkel5,6 %€ 454− € 113 per jaar
Sint-Pieters-Woluwe5,7 %€ 462− € 105 per jaar
Etterbeek5,8 %€ 470− € 97 per jaar
Oudergem6 %€ 486− € 81 per jaar
Sint-Agatha-Berchem6,5 %€ 527− € 41 per jaar
Watermaal-Bosvoorde6,9 %€ 559− € 8 per jaar
Anderlecht7 %€ 567—
Vorst7 %€ 567≈ € 0
Sint-Jans-Molenbeek7 %€ 567≈ € 0
Everetarief niet gevonden——
Ganshorentarief niet gevonden——
Elsenetarief niet gevonden——
Jettetarief niet gevonden——
Koekelbergtarief niet gevonden——
Sint-Gillistarief niet gevonden——
Sint-Joost-ten-Nodetarief niet gevonden——
Schaarbeektarief niet gevonden——
Sint-Lambrechts-Woluwetarief niet gevonden——
De 19 gemeenten van het arrondissement Brussel-Hoofdstad, van minst naar meest belast; 9 zonder tarief met bron.

Bereken uw gemeentebelasting in Anderlecht

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Anderlecht in 2026?

7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is ongewijzigd ten opzichte van 2025 (7 %).

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Anderlecht bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Anderlecht is het minst belast?

Stad Brussel, met 4,9 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 170 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.