Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant
Gemeentebelasting in Pajottegem in 2026: 7,3 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Pajottegem bedraagt de gemeentebelasting 7,3 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 591 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 20 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
122e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 9 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Pajottegem: de minst belaste is Pepingen, met 7,5 %, de meest belaste Bever, met 8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Pajottegem?
Pajottegem is een gemeente in het arrondissement Halle-Vilvoorde, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,3 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,30 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Pajottegem (7,3 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 177 | − € 6 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 336 | − € 11 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 591 | − € 20 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.145 | − € 39 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Pajottegem zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 24 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Vlaams-Brabant staat Pajottegem op de 31e plaats van 63, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente.
Waar komt het tarief van Pajottegem vandaan?
Sinds 1 januari 2025 omvat Pajottegem de vroegere gemeenten Galmaarden, Gooik en Herne. Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Pajottegem hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Pajottegem zit 0,08 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Pajottegem en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Pajottegem
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Pajottegem |
|---|---|---|---|
| Pajottegem | 7,3 % | € 591 | — |
| Ninove | 7,5 % | € 608 | + € 16 per jaar |
| Pepingen | 7,5 % | € 608 | + € 16 per jaar |
| Roosdaal | 7,5 % | € 608 | + € 16 per jaar |
| Geraardsbergen | 7,8 % | € 632 | + € 41 per jaar |
| Lennik | 7,9 % | € 640 | + € 49 per jaar |
| Bever | 8 % | € 648 | + € 57 per jaar |
| Edingen | tarief niet gevonden | — | — |
| Opzullik | tarief niet gevonden | — | — |
Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Pajottegem: de minst belaste is Pepingen, met 7,5 %, de meest belaste Bever, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Halle-Vilvoorde
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Pajottegem |
|---|---|---|---|
| Machelen | 5 % | € 405 | − € 186 per jaar |
| Zaventem | 5 % | € 405 | − € 186 per jaar |
| Sint-Genesius-Rode | 6 % | € 486 | − € 105 per jaar |
| Wezembeek-Oppem | 6,5 % | € 527 | − € 65 per jaar |
| Steenokkerzeel | 6,7 % | € 543 | − € 49 per jaar |
| Hoeilaart | 6,8 % | € 551 | − € 41 per jaar |
| Asse | 6,9 % | € 559 | − € 32 per jaar |
| Beersel | 6,9 % | € 559 | − € 32 per jaar |
| Dilbeek | 6,9 % | € 559 | − € 32 per jaar |
| Ternat | 6,9 % | € 559 | − € 32 per jaar |
| Affligem | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Drogenbos | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Kampenhout | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Kraainem | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Sint-Pieters-Leeuw | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Wemmel | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Zemst | 7 % | € 567 | − € 24 per jaar |
| Halle | 7,1 % | € 575 | − € 16 per jaar |
| Merchtem | 7,1 % | € 575 | − € 16 per jaar |
| Vilvoorde | 7,2 % | € 583 | − € 8 per jaar |
| Overijse | 7,3 % | € 591 | ≈ € 0 |
| Pajottegem | 7,3 % | € 591 | — |
| Grimbergen | 7,4 % | € 600 | + € 8 per jaar |
| Pepingen | 7,5 % | € 608 | + € 16 per jaar |
| Roosdaal | 7,5 % | € 608 | + € 16 per jaar |
| Kapelle-op-den-Bos | 7,8 % | € 632 | + € 41 per jaar |
| Liedekerke | 7,8 % | € 632 | + € 41 per jaar |
| Linkebeek | 7,8 % | € 632 | + € 41 per jaar |
| Opwijk | 7,8 % | € 632 | + € 41 per jaar |
| Lennik | 7,9 % | € 640 | + € 49 per jaar |
| Londerzeel | 7,9 % | € 640 | + € 49 per jaar |
| Meise | 7,9 % | € 640 | + € 49 per jaar |
| Bever | 8 % | € 648 | + € 57 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Pajottegem
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Pajottegem in 2026?
7,3 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Pajottegem hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Pajottegem bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 591 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 20 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 336 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Waar staat Pajottegem in Vlaanderen?
122e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 9 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Pajottegem zit 0,08 procentpunt hoger.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in Vlaams-Brabant: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Nieuwe NIS-codes voor gefuseerde gemeenten vanaf 1 januari 2025, Statistiek Vlaanderen.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.