Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant

Gemeentebelasting in Steenokkerzeel in 2026: 6,7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Steenokkerzeel

In Steenokkerzeel bedraagt de gemeentebelasting 6,7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 543 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 69 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

46e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 4 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Machelen het minst belast, met 5 %: als u er woont, betaalt u € 138 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

6,7 %tarief 2026 van Steenokkerzeel
€ 308per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 543per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
46erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Steenokkerzeel?

Steenokkerzeel is een gemeente in het arrondissement Halle-Vilvoorde, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,70 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Steenokkerzeel (6,7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 162− € 21
€ 2.500€ 4.596€ 308− € 39
€ 3.500€ 8.101€ 543− € 69
€ 5.000€ 15.689€ 1.051− € 133
Jaarlijkse gemeentebelasting in Steenokkerzeel voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Steenokkerzeel zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 24 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Vlaams-Brabant staat Steenokkerzeel op de 7e plaats van 63, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Steenokkerzeel vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Steenokkerzeel hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Steenokkerzeel zit 0,52 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Steenokkerzeel en de buurgemeenten

Kampenhout: 7 %Machelen: 5 %Vilvoorde: 7,2 %Zaventem: 5 %Zemst: 7 %Kortenberg: 7,9 %Steenokkerzeel: 6,7 %
  • 5 % of minder
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Steenokkerzeel

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Steenokkerzeel
Machelen5 %€ 405− € 138 per jaar
Zaventem5 %€ 405− € 138 per jaar
Steenokkerzeel6,7 %€ 543—
Kampenhout7 %€ 567+ € 24 per jaar
Zemst7 %€ 567+ € 24 per jaar
Vilvoorde7,2 %€ 583+ € 41 per jaar
Kortenberg7,9 %€ 640+ € 97 per jaar
Tarief 2026 van Steenokkerzeel en van de 6 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Machelen het minst belast, met 5 %: als u er woont, betaalt u € 138 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Halle-Vilvoorde

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Steenokkerzeel
Machelen5 %€ 405− € 138 per jaar
Zaventem5 %€ 405− € 138 per jaar
Sint-Genesius-Rode6 %€ 486− € 57 per jaar
Wezembeek-Oppem6,5 %€ 527− € 16 per jaar
Steenokkerzeel6,7 %€ 543—
Hoeilaart6,8 %€ 551+ € 8 per jaar
Asse6,9 %€ 559+ € 16 per jaar
Beersel6,9 %€ 559+ € 16 per jaar
Dilbeek6,9 %€ 559+ € 16 per jaar
Ternat6,9 %€ 559+ € 16 per jaar
Affligem7 %€ 567+ € 24 per jaar
Drogenbos7 %€ 567+ € 24 per jaar
Kampenhout7 %€ 567+ € 24 per jaar
Kraainem7 %€ 567+ € 24 per jaar
Sint-Pieters-Leeuw7 %€ 567+ € 24 per jaar
Wemmel7 %€ 567+ € 24 per jaar
Zemst7 %€ 567+ € 24 per jaar
Halle7,1 %€ 575+ € 32 per jaar
Merchtem7,1 %€ 575+ € 32 per jaar
Vilvoorde7,2 %€ 583+ € 41 per jaar
Overijse7,3 %€ 591+ € 49 per jaar
Pajottegem7,3 %€ 591+ € 49 per jaar
Grimbergen7,4 %€ 600+ € 57 per jaar
Pepingen7,5 %€ 608+ € 65 per jaar
Roosdaal7,5 %€ 608+ € 65 per jaar
Kapelle-op-den-Bos7,8 %€ 632+ € 89 per jaar
Liedekerke7,8 %€ 632+ € 89 per jaar
Linkebeek7,8 %€ 632+ € 89 per jaar
Opwijk7,8 %€ 632+ € 89 per jaar
Lennik7,9 %€ 640+ € 97 per jaar
Londerzeel7,9 %€ 640+ € 97 per jaar
Meise7,9 %€ 640+ € 97 per jaar
Bever8 %€ 648+ € 105 per jaar
De 33 gemeenten van het arrondissement Halle-Vilvoorde, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Steenokkerzeel

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Steenokkerzeel in 2026?

6,7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Steenokkerzeel hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Steenokkerzeel bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 543 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 69 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 308 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Steenokkerzeel is het minst belast?

Machelen, met 5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 138 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.