Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant

Gemeentebelasting in Dilbeek in 2026: 6,9 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Dilbeek

In Dilbeek bedraagt de gemeentebelasting 6,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 559 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 53 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

56e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 12 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Sint-Agatha-Berchem het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 32 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

6,9 %tarief 2026 van Dilbeek
€ 317per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 559per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
56erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Dilbeek?

Dilbeek is een gemeente in het arrondissement Halle-Vilvoorde, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,9 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,90 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Dilbeek (6,9 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 167− € 16
€ 2.500€ 4.596€ 317− € 30
€ 3.500€ 8.101€ 559− € 53
€ 5.000€ 15.689€ 1.083− € 102
Jaarlijkse gemeentebelasting in Dilbeek voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Dilbeek zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 8 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Vlaams-Brabant staat Dilbeek op de 13e plaats van 63, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Dilbeek vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Dilbeek hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Dilbeek zit 0,32 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Dilbeek en de buurgemeenten

Anderlecht: 7 %Sint-Agatha-Berchem: 6,5 %Sint-Jans-Molenbeek: 7 %Asse: 6,9 %Sint-Pieters-Leeuw: 7 %Ternat: 6,9 %Lennik: 7,9 %Dilbeek: 6,9 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Dilbeek

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Dilbeek
Sint-Agatha-Berchem6,5 %€ 527− € 32 per jaar
Asse6,9 %€ 559≈ € 0
Dilbeek6,9 %€ 559—
Ternat6,9 %€ 559≈ € 0
Anderlecht7 %€ 567+ € 8 per jaar
Sint-Jans-Molenbeek7 %€ 567+ € 8 per jaar
Sint-Pieters-Leeuw7 %€ 567+ € 8 per jaar
Lennik7,9 %€ 640+ € 81 per jaar
Tarief 2026 van Dilbeek en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Sint-Agatha-Berchem het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 32 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Halle-Vilvoorde

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Dilbeek
Machelen5 %€ 405− € 154 per jaar
Zaventem5 %€ 405− € 154 per jaar
Sint-Genesius-Rode6 %€ 486− € 73 per jaar
Wezembeek-Oppem6,5 %€ 527− € 32 per jaar
Steenokkerzeel6,7 %€ 543− € 16 per jaar
Hoeilaart6,8 %€ 551− € 8 per jaar
Asse6,9 %€ 559≈ € 0
Beersel6,9 %€ 559≈ € 0
Dilbeek6,9 %€ 559—
Ternat6,9 %€ 559≈ € 0
Affligem7 %€ 567+ € 8 per jaar
Drogenbos7 %€ 567+ € 8 per jaar
Kampenhout7 %€ 567+ € 8 per jaar
Kraainem7 %€ 567+ € 8 per jaar
Sint-Pieters-Leeuw7 %€ 567+ € 8 per jaar
Wemmel7 %€ 567+ € 8 per jaar
Zemst7 %€ 567+ € 8 per jaar
Halle7,1 %€ 575+ € 16 per jaar
Merchtem7,1 %€ 575+ € 16 per jaar
Vilvoorde7,2 %€ 583+ € 24 per jaar
Overijse7,3 %€ 591+ € 32 per jaar
Pajottegem7,3 %€ 591+ € 32 per jaar
Grimbergen7,4 %€ 600+ € 41 per jaar
Pepingen7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Roosdaal7,5 %€ 608+ € 49 per jaar
Kapelle-op-den-Bos7,8 %€ 632+ € 73 per jaar
Liedekerke7,8 %€ 632+ € 73 per jaar
Linkebeek7,8 %€ 632+ € 73 per jaar
Opwijk7,8 %€ 632+ € 73 per jaar
Lennik7,9 %€ 640+ € 81 per jaar
Londerzeel7,9 %€ 640+ € 81 per jaar
Meise7,9 %€ 640+ € 81 per jaar
Bever8 %€ 648+ € 89 per jaar
De 33 gemeenten van het arrondissement Halle-Vilvoorde, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Dilbeek

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Dilbeek in 2026?

6,9 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Dilbeek hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Dilbeek bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 559 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 53 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 317 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Dilbeek is het minst belast?

Sint-Agatha-Berchem, met 6,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 32 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.