Gemeentebelasting · West-Vlaanderen
Gemeentebelasting in Vleteren in 2026: 7,4 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Vleteren bedraagt de gemeentebelasting 7,4 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 600 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 12 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
132e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 4 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Vleteren: de minst belaste is Lo-Reninge, met 7,7 %, de meest belaste Alveringem, met 8 %.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Vleteren?
Vleteren is een gemeente in het arrondissement Ieper, in de provincie West-Vlaanderen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,4 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,40 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Vleteren (7,4 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 179 | − € 4 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 340 | − € 7 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 600 | − € 12 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.161 | − € 24 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Vleteren zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 32 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie West-Vlaanderen staat Vleteren op de 21e plaats van 62.
Waar komt het tarief van Vleteren vandaan?
Vleteren is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Vleteren zit 0,18 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Vleteren en de buurgemeenten
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Vleteren
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Vleteren |
|---|---|---|---|
| Vleteren | 7,4 % | € 600 | — |
| Lo-Reninge | 7,7 % | € 624 | + € 24 per jaar |
| Alveringem | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Ieper | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Poperinge | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Vleteren: de minst belaste is Lo-Reninge, met 7,7 %, de meest belaste Alveringem, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Ieper
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Vleteren |
|---|---|---|---|
| Vleteren | 7,4 % | € 600 | — |
| Heuvelland | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Ieper | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Langemark-Poelkapelle | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Poperinge | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Wervik | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Zonnebeke | 8 % | € 648 | + € 49 per jaar |
| Mesen | 9 % | € 729 | + € 130 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Vleteren
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Vleteren in 2026?
7,4 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Vleteren is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Vleteren bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 600 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 12 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 340 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Waar staat Vleteren in Vlaanderen?
132e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 4 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Vleteren zit 0,18 procentpunt hoger.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in West-Vlaanderen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.