Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Vorselaar in 2026: 7,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Vorselaar

In Vorselaar bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Zoersel het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,5 %tarief 2026 van Vorselaar
€ 345per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 608per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
137erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Vorselaar?

Vorselaar is een gemeente in het arrondissement Turnhout, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Vorselaar (7,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 182− € 1
€ 2.500€ 4.596€ 345− € 2
€ 3.500€ 8.101€ 608− € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.177− € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Vorselaar voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Vorselaar zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Vorselaar op de 46e plaats van 67, op gelijke hoogte met 13 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Vorselaar vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Vorselaar hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Vorselaar zit 0,28 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Vorselaar en de buurgemeenten

Zandhoven: 7 %Zoersel: 6,5 %Malle: 7 %Grobbendonk: 7,5 %Herentals: 7,2 %Lille: 6,5 %Vorselaar: 7,5 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Vorselaar

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Vorselaar
Lille6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Zoersel6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Malle7 %€ 567− € 41 per jaar
Zandhoven7 %€ 567− € 41 per jaar
Herentals7,2 %€ 583− € 24 per jaar
Grobbendonk7,5 %€ 608≈ € 0
Vorselaar7,5 %€ 608—
Tarief 2026 van Vorselaar en van de 6 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Zoersel het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 81 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Turnhout

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Vorselaar
Hoogstraten5,7 %€ 462− € 146 per jaar
Dessel6 %€ 486− € 122 per jaar
Ravels6 %€ 486− € 122 per jaar
Lille6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Merksplas6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Olen6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Beerse6,9 %€ 559− € 49 per jaar
Geel7 %€ 567− € 41 per jaar
Hulshout7 %€ 567− € 41 per jaar
Kasterlee7 %€ 567− € 41 per jaar
Oud-Turnhout7 %€ 567− € 41 per jaar
Westerlo7 %€ 567− € 41 per jaar
Baarle-Hertog7,2 %€ 583− € 24 per jaar
Herentals7,2 %€ 583− € 24 per jaar
Herselt7,3 %€ 591− € 16 per jaar
Rijkevorsel7,4 %€ 600− € 8 per jaar
Arendonk7,5 %€ 608≈ € 0
Grobbendonk7,5 %€ 608≈ € 0
Herenthout7,5 %€ 608≈ € 0
Laakdal7,5 %€ 608≈ € 0
Turnhout7,5 %€ 608≈ € 0
Vorselaar7,5 %€ 608—
Vosselaar7,5 %€ 608≈ € 0
Mol7,7 %€ 624+ € 16 per jaar
Retie7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Balen8 %€ 648+ € 41 per jaar
Meerhout8 %€ 648+ € 41 per jaar
De 27 gemeenten van het arrondissement Turnhout, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Vorselaar

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Vorselaar in 2026?

7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Vorselaar hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Vorselaar bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Vorselaar is het minst belast?

Zoersel, met 6,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 81 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.