Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Hoogstraten in 2026: 5,7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Hoogstraten

In Hoogstraten bedraagt de gemeentebelasting 5,7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 462 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 150 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

17e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Hoogstraten: de minst belaste is Merksplas, met 6,5 %, de meest belaste Rijkevorsel, met 7,4 %.

5,7 %tarief 2026 van Hoogstraten
€ 262per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 462per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
17erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Hoogstraten?

Hoogstraten is een gemeente in het arrondissement Turnhout, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5,7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,70 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Hoogstraten (5,7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 138− € 45
€ 2.500€ 4.596€ 262− € 85
€ 3.500€ 8.101€ 462− € 150
€ 5.000€ 15.689€ 894− € 290
Jaarlijkse gemeentebelasting in Hoogstraten voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Hoogstraten zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 105 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Hoogstraten op de 6e plaats van 67, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente.

Waar komt het tarief van Hoogstraten vandaan?

Hoogstraten is een van de 21 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verlaagd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Hoogstraten zit 1,52 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Hoogstraten en de buurgemeenten

Brecht: 7 %Wuustwezel: 7 %Baarle-Hertog: 7,2 %Merksplas: 6,5 %Rijkevorsel: 7,4 %Hoogstraten: 5,7 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • Hoogstraten

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Hoogstraten
Hoogstraten5,7 %€ 462—
Merksplas6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Brecht7 %€ 567+ € 105 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567+ € 105 per jaar
Baarle-Hertog7,2 %€ 583+ € 122 per jaar
Rijkevorsel7,4 %€ 600+ € 138 per jaar
Tarief 2026 van Hoogstraten en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Hoogstraten: de minst belaste is Merksplas, met 6,5 %, de meest belaste Rijkevorsel, met 7,4 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Turnhout

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Hoogstraten
Hoogstraten5,7 %€ 462—
Dessel6 %€ 486+ € 24 per jaar
Ravels6 %€ 486+ € 24 per jaar
Lille6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Merksplas6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Olen6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Beerse6,9 %€ 559+ € 97 per jaar
Geel7 %€ 567+ € 105 per jaar
Hulshout7 %€ 567+ € 105 per jaar
Kasterlee7 %€ 567+ € 105 per jaar
Oud-Turnhout7 %€ 567+ € 105 per jaar
Westerlo7 %€ 567+ € 105 per jaar
Baarle-Hertog7,2 %€ 583+ € 122 per jaar
Herentals7,2 %€ 583+ € 122 per jaar
Herselt7,3 %€ 591+ € 130 per jaar
Rijkevorsel7,4 %€ 600+ € 138 per jaar
Arendonk7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Grobbendonk7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Herenthout7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Laakdal7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Turnhout7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Vorselaar7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Vosselaar7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Mol7,7 %€ 624+ € 162 per jaar
Retie7,8 %€ 632+ € 170 per jaar
Balen8 %€ 648+ € 186 per jaar
Meerhout8 %€ 648+ € 186 per jaar
De 27 gemeenten van het arrondissement Turnhout, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Hoogstraten

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Hoogstraten in 2026?

5,7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Hoogstraten is een van de 21 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verlaagd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Hoogstraten bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 462 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 150 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 262 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Hoogstraten in Vlaanderen?

17e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Hoogstraten zit 1,52 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.