Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Ravels in 2026: 6 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Ravels

In Ravels bedraagt de gemeentebelasting 6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 486 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 126 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

20e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Ravels: de minst belaste is Oud-Turnhout, met 7 %, de meest belaste Turnhout, met 7,5 %.

6 %tarief 2026 van Ravels
€ 276per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 486per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
20erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Ravels?

Ravels is een gemeente in het arrondissement Turnhout, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Ravels (6 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 145− € 38
€ 2.500€ 4.596€ 276− € 71
€ 3.500€ 8.101€ 486− € 126
€ 5.000€ 15.689€ 941− € 243
Jaarlijkse gemeentebelasting in Ravels voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Ravels zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 81 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Ravels op de 8e plaats van 67, op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Ravels vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Ravels hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Ravels zit 1,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Ravels en de buurgemeenten

Arendonk: 7,5 %Baarle-Hertog: 7,2 %Oud-Turnhout: 7 %Turnhout: 7,5 %Ravels: 6 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Ravels

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Ravels
Ravels6 %€ 486—
Oud-Turnhout7 %€ 567+ € 81 per jaar
Baarle-Hertog7,2 %€ 583+ € 97 per jaar
Arendonk7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Turnhout7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Tarief 2026 van Ravels en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Ravels: de minst belaste is Oud-Turnhout, met 7 %, de meest belaste Turnhout, met 7,5 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Turnhout

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Ravels
Hoogstraten5,7 %€ 462− € 24 per jaar
Dessel6 %€ 486≈ € 0
Ravels6 %€ 486—
Lille6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Merksplas6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Olen6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Beerse6,9 %€ 559+ € 73 per jaar
Geel7 %€ 567+ € 81 per jaar
Hulshout7 %€ 567+ € 81 per jaar
Kasterlee7 %€ 567+ € 81 per jaar
Oud-Turnhout7 %€ 567+ € 81 per jaar
Westerlo7 %€ 567+ € 81 per jaar
Baarle-Hertog7,2 %€ 583+ € 97 per jaar
Herentals7,2 %€ 583+ € 97 per jaar
Herselt7,3 %€ 591+ € 105 per jaar
Rijkevorsel7,4 %€ 600+ € 113 per jaar
Arendonk7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Grobbendonk7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Herenthout7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Laakdal7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Turnhout7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Vorselaar7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Vosselaar7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Mol7,7 %€ 624+ € 138 per jaar
Retie7,8 %€ 632+ € 146 per jaar
Balen8 %€ 648+ € 162 per jaar
Meerhout8 %€ 648+ € 162 per jaar
De 27 gemeenten van het arrondissement Turnhout, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Ravels

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Ravels in 2026?

6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Ravels hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Ravels bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 486 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 126 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 276 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Ravels in Vlaanderen?

20e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Ravels zit 1,22 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.