Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Olen in 2026: 6,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Olen

In Olen bedraagt de gemeentebelasting 6,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 527 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 85 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

28e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 17 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Olen: de minst belaste is Geel, met 7 %, de meest belaste Herentals, met 7,2 %.

6,5 %tarief 2026 van Olen
€ 299per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 527per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
28erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Olen?

Olen is een gemeente in het arrondissement Turnhout, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Olen (6,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 158− € 25
€ 2.500€ 4.596€ 299− € 48
€ 3.500€ 8.101€ 527− € 85
€ 5.000€ 15.689€ 1.020− € 165
Jaarlijkse gemeentebelasting in Olen voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Olen zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Olen op de 11e plaats van 67, op gelijke hoogte met 9 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Olen vandaan?

Olen is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Olen zit 0,72 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Olen en de buurgemeenten

Geel: 7 %Herentals: 7,2 %Kasterlee: 7 %Westerlo: 7 %Olen: 6,5 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • Olen

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Olen
Olen6,5 %€ 527—
Geel7 %€ 567+ € 41 per jaar
Kasterlee7 %€ 567+ € 41 per jaar
Westerlo7 %€ 567+ € 41 per jaar
Herentals7,2 %€ 583+ € 57 per jaar
Tarief 2026 van Olen en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Olen: de minst belaste is Geel, met 7 %, de meest belaste Herentals, met 7,2 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Turnhout

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Olen
Hoogstraten5,7 %€ 462− € 65 per jaar
Dessel6 %€ 486− € 41 per jaar
Ravels6 %€ 486− € 41 per jaar
Lille6,5 %€ 527≈ € 0
Merksplas6,5 %€ 527≈ € 0
Olen6,5 %€ 527—
Beerse6,9 %€ 559+ € 32 per jaar
Geel7 %€ 567+ € 41 per jaar
Hulshout7 %€ 567+ € 41 per jaar
Kasterlee7 %€ 567+ € 41 per jaar
Oud-Turnhout7 %€ 567+ € 41 per jaar
Westerlo7 %€ 567+ € 41 per jaar
Baarle-Hertog7,2 %€ 583+ € 57 per jaar
Herentals7,2 %€ 583+ € 57 per jaar
Herselt7,3 %€ 591+ € 65 per jaar
Rijkevorsel7,4 %€ 600+ € 73 per jaar
Arendonk7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Grobbendonk7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Herenthout7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Laakdal7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Turnhout7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Vorselaar7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Vosselaar7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Mol7,7 %€ 624+ € 97 per jaar
Retie7,8 %€ 632+ € 105 per jaar
Balen8 %€ 648+ € 122 per jaar
Meerhout8 %€ 648+ € 122 per jaar
De 27 gemeenten van het arrondissement Turnhout, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Olen

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Olen in 2026?

6,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Olen is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Olen bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 527 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 85 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 299 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Olen in Vlaanderen?

28e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 17 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Olen zit 0,72 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.