Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant
Gemeentebelasting in Glabbeek in 2026: 7,8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Glabbeek bedraagt de gemeentebelasting 7,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 632 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 20 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
196e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 19 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Lubbeek het minst belast, met 7,5 %: als u er woont, betaalt u € 24 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Glabbeek?
Glabbeek is een gemeente in het arrondissement Leuven, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,80 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Glabbeek (7,8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 189 | + € 6 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 359 | + € 11 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 632 | + € 20 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.224 | + € 39 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Glabbeek zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 65 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Vlaams-Brabant staat Glabbeek op de 41e plaats van 63, op gelijke hoogte met 5 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van Glabbeek vandaan?
Glabbeek is een van de 21 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verlaagd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Glabbeek zit 0,58 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Glabbeek en de buurgemeenten
- van 7,5 tot 7,9 %
- 8,5 % en meer
- Glabbeek
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Glabbeek |
|---|---|---|---|
| Lubbeek | 7,5 % | € 608 | − € 24 per jaar |
| Bekkevoort | 7,6 % | € 616 | − € 16 per jaar |
| Glabbeek | 7,8 % | € 632 | — |
| Kortenaken | 7,8 % | € 632 | ≈ € 0 |
| Tielt-Winge | 7,9 % | € 640 | + € 8 per jaar |
| Tienen | 8,6 % | € 697 | + € 65 per jaar |
Van de buurgemeenten is Lubbeek het minst belast, met 7,5 %: als u er woont, betaalt u € 24 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Leuven
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Glabbeek |
|---|---|---|---|
| Keerbergen | 6,5 % | € 527 | − € 105 per jaar |
| Oud-Heverlee | 6,5 % | € 527 | − € 105 per jaar |
| Haacht | 6,7 % | € 543 | − € 89 per jaar |
| Leuven | 6,7 % | € 543 | − € 89 per jaar |
| Tervuren | 6,7 % | € 543 | − € 89 per jaar |
| Rotselaar | 6,8 % | € 551 | − € 81 per jaar |
| Bierbeek | 7 % | € 567 | − € 65 per jaar |
| Holsbeek | 7 % | € 567 | − € 65 per jaar |
| Tremelo | 7 % | € 567 | − € 65 per jaar |
| Boortmeerbeek | 7,2 % | € 583 | − € 49 per jaar |
| Bertem | 7,5 % | € 608 | − € 24 per jaar |
| Lubbeek | 7,5 % | € 608 | − € 24 per jaar |
| Bekkevoort | 7,6 % | € 616 | − € 16 per jaar |
| Boutersem | 7,6 % | € 616 | − € 16 per jaar |
| Herent | 7,7 % | € 624 | − € 8 per jaar |
| Glabbeek | 7,8 % | € 632 | — |
| Kortenaken | 7,8 % | € 632 | ≈ € 0 |
| Begijnendijk | 7,9 % | € 640 | + € 8 per jaar |
| Diest | 7,9 % | € 640 | + € 8 per jaar |
| Kortenberg | 7,9 % | € 640 | + € 8 per jaar |
| Landen | 7,9 % | € 640 | + € 8 per jaar |
| Tielt-Winge | 7,9 % | € 640 | + € 8 per jaar |
| Aarschot | 8 % | € 648 | + € 16 per jaar |
| Geetbets | 8 % | € 648 | + € 16 per jaar |
| Hoegaarden | 8 % | € 648 | + € 16 per jaar |
| Huldenberg | 8 % | € 648 | + € 16 per jaar |
| Linter | 8 % | € 648 | + € 16 per jaar |
| Scherpenheuvel-Zichem | 8 % | € 648 | + € 16 per jaar |
| Zoutleeuw | 8,3 % | € 672 | + € 41 per jaar |
| Tienen | 8,6 % | € 697 | + € 65 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Glabbeek
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Glabbeek in 2026?
7,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Glabbeek is een van de 21 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verlaagd.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Glabbeek bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 632 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 20 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 359 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Welke buurgemeente van Glabbeek is het minst belast?
Lubbeek, met 7,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 24 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in Vlaams-Brabant: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.