Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant

Gemeentebelasting in Lubbeek in 2026: 7,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Lubbeek

In Lubbeek bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Leuven het minst belast, met 6,7 %: als u er woont, betaalt u € 65 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,5 %tarief 2026 van Lubbeek
€ 345per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 608per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
137erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Lubbeek?

Lubbeek is een gemeente in het arrondissement Leuven, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Lubbeek (7,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 182− € 1
€ 2.500€ 4.596€ 345− € 2
€ 3.500€ 8.101€ 608− € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.177− € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Lubbeek voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Lubbeek zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Vlaams-Brabant staat Lubbeek op de 34e plaats van 63, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Lubbeek vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Lubbeek hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Lubbeek zit 0,28 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Lubbeek en de buurgemeenten

Bierbeek: 7 %Boutersem: 7,6 %Holsbeek: 7 %Leuven: 6,7 %Tienen: 8,6 %Tielt-Winge: 7,9 %Glabbeek: 7,8 %Lubbeek: 7,5 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • 8,5 % en meer
  • Lubbeek

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Lubbeek
Leuven6,7 %€ 543− € 65 per jaar
Bierbeek7 %€ 567− € 41 per jaar
Holsbeek7 %€ 567− € 41 per jaar
Lubbeek7,5 %€ 608—
Boutersem7,6 %€ 616+ € 8 per jaar
Glabbeek7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Tielt-Winge7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Tienen8,6 %€ 697+ € 89 per jaar
Tarief 2026 van Lubbeek en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Leuven het minst belast, met 6,7 %: als u er woont, betaalt u € 65 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Leuven

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Lubbeek
Keerbergen6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Oud-Heverlee6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Haacht6,7 %€ 543− € 65 per jaar
Leuven6,7 %€ 543− € 65 per jaar
Tervuren6,7 %€ 543− € 65 per jaar
Rotselaar6,8 %€ 551− € 57 per jaar
Bierbeek7 %€ 567− € 41 per jaar
Holsbeek7 %€ 567− € 41 per jaar
Tremelo7 %€ 567− € 41 per jaar
Boortmeerbeek7,2 %€ 583− € 24 per jaar
Bertem7,5 %€ 608≈ € 0
Lubbeek7,5 %€ 608—
Bekkevoort7,6 %€ 616+ € 8 per jaar
Boutersem7,6 %€ 616+ € 8 per jaar
Herent7,7 %€ 624+ € 16 per jaar
Glabbeek7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Kortenaken7,8 %€ 632+ € 24 per jaar
Begijnendijk7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Diest7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Kortenberg7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Landen7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Tielt-Winge7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Aarschot8 %€ 648+ € 41 per jaar
Geetbets8 %€ 648+ € 41 per jaar
Hoegaarden8 %€ 648+ € 41 per jaar
Huldenberg8 %€ 648+ € 41 per jaar
Linter8 %€ 648+ € 41 per jaar
Scherpenheuvel-Zichem8 %€ 648+ € 41 per jaar
Zoutleeuw8,3 %€ 672+ € 65 per jaar
Tienen8,6 %€ 697+ € 89 per jaar
De 30 gemeenten van het arrondissement Leuven, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Lubbeek

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Lubbeek in 2026?

7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Lubbeek hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Lubbeek bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Lubbeek is het minst belast?

Leuven, met 6,7 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 65 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.