Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant
Gemeentebelasting in Huldenberg in 2026: 8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Huldenberg bedraagt de gemeentebelasting 8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 648 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 36 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
233e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Oud-Heverlee het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 122 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Huldenberg?
Huldenberg is een gemeente in het arrondissement Leuven, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,00 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Huldenberg (8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 194 | + € 11 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 368 | + € 21 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 648 | + € 36 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.255 | + € 71 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Huldenberg zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 81 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Vlaams-Brabant staat Huldenberg op de 55e plaats van 63, op gelijke hoogte met 6 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van Huldenberg vandaan?
Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Huldenberg hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Huldenberg zit 0,78 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Huldenberg en de buurgemeenten
- Tarief niet gevonden
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Huldenberg
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Huldenberg |
|---|---|---|---|
| Oud-Heverlee | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Tervuren | 6,7 % | € 543 | − € 105 per jaar |
| Overijse | 7,3 % | € 591 | − € 57 per jaar |
| Waver | 7,3 % | € 591 | − € 57 per jaar |
| Bertem | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Huldenberg | 8 % | € 648 | — |
| Graven | tarief niet gevonden | — | — |
Van de buurgemeenten is Oud-Heverlee het minst belast, met 6,5 %: als u er woont, betaalt u € 122 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Leuven
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Huldenberg |
|---|---|---|---|
| Keerbergen | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Oud-Heverlee | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Haacht | 6,7 % | € 543 | − € 105 per jaar |
| Leuven | 6,7 % | € 543 | − € 105 per jaar |
| Tervuren | 6,7 % | € 543 | − € 105 per jaar |
| Rotselaar | 6,8 % | € 551 | − € 97 per jaar |
| Bierbeek | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Holsbeek | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Tremelo | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Boortmeerbeek | 7,2 % | € 583 | − € 65 per jaar |
| Bertem | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Lubbeek | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Bekkevoort | 7,6 % | € 616 | − € 32 per jaar |
| Boutersem | 7,6 % | € 616 | − € 32 per jaar |
| Herent | 7,7 % | € 624 | − € 24 per jaar |
| Glabbeek | 7,8 % | € 632 | − € 16 per jaar |
| Kortenaken | 7,8 % | € 632 | − € 16 per jaar |
| Begijnendijk | 7,9 % | € 640 | − € 8 per jaar |
| Diest | 7,9 % | € 640 | − € 8 per jaar |
| Kortenberg | 7,9 % | € 640 | − € 8 per jaar |
| Landen | 7,9 % | € 640 | − € 8 per jaar |
| Tielt-Winge | 7,9 % | € 640 | − € 8 per jaar |
| Aarschot | 8 % | € 648 | ≈ € 0 |
| Geetbets | 8 % | € 648 | ≈ € 0 |
| Hoegaarden | 8 % | € 648 | ≈ € 0 |
| Huldenberg | 8 % | € 648 | — |
| Linter | 8 % | € 648 | ≈ € 0 |
| Scherpenheuvel-Zichem | 8 % | € 648 | ≈ € 0 |
| Zoutleeuw | 8,3 % | € 672 | + € 24 per jaar |
| Tienen | 8,6 % | € 697 | + € 49 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Huldenberg
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Huldenberg in 2026?
8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Huldenberg hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Huldenberg bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 648 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 36 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 368 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Welke buurgemeente van Huldenberg is het minst belast?
Oud-Heverlee, met 6,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 122 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in Vlaams-Brabant: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.