Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant

Gemeentebelasting in Keerbergen in 2026: 6,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Keerbergen

In Keerbergen bedraagt de gemeentebelasting 6,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 527 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 85 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

28e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 17 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Keerbergen: de minst belaste is Haacht, met 6,7 %, de meest belaste Putte, met 7,5 %.

6,5 %tarief 2026 van Keerbergen
€ 299per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 527per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
28erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Keerbergen?

Keerbergen is een gemeente in het arrondissement Leuven, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Keerbergen (6,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 158− € 25
€ 2.500€ 4.596€ 299− € 48
€ 3.500€ 8.101€ 527− € 85
€ 5.000€ 15.689€ 1.020− € 165
Jaarlijkse gemeentebelasting in Keerbergen voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Keerbergen zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Vlaams-Brabant staat Keerbergen op de 4e plaats van 63, op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Keerbergen vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Keerbergen hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Keerbergen zit 0,72 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Keerbergen en de buurgemeenten

Bonheiden: 7,5 %Heist-op-den-Berg: 7,5 %Putte: 7,5 %Haacht: 6,7 %Tremelo: 7 %Keerbergen: 6,5 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Keerbergen

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Keerbergen
Keerbergen6,5 %€ 527—
Haacht6,7 %€ 543+ € 16 per jaar
Tremelo7 %€ 567+ € 41 per jaar
Bonheiden7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Heist-op-den-Berg7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Putte7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Tarief 2026 van Keerbergen en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Keerbergen: de minst belaste is Haacht, met 6,7 %, de meest belaste Putte, met 7,5 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Leuven

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Keerbergen
Keerbergen6,5 %€ 527—
Oud-Heverlee6,5 %€ 527≈ € 0
Haacht6,7 %€ 543+ € 16 per jaar
Leuven6,7 %€ 543+ € 16 per jaar
Tervuren6,7 %€ 543+ € 16 per jaar
Rotselaar6,8 %€ 551+ € 24 per jaar
Bierbeek7 %€ 567+ € 41 per jaar
Holsbeek7 %€ 567+ € 41 per jaar
Tremelo7 %€ 567+ € 41 per jaar
Boortmeerbeek7,2 %€ 583+ € 57 per jaar
Bertem7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Lubbeek7,5 %€ 608+ € 81 per jaar
Bekkevoort7,6 %€ 616+ € 89 per jaar
Boutersem7,6 %€ 616+ € 89 per jaar
Herent7,7 %€ 624+ € 97 per jaar
Glabbeek7,8 %€ 632+ € 105 per jaar
Kortenaken7,8 %€ 632+ € 105 per jaar
Begijnendijk7,9 %€ 640+ € 113 per jaar
Diest7,9 %€ 640+ € 113 per jaar
Kortenberg7,9 %€ 640+ € 113 per jaar
Landen7,9 %€ 640+ € 113 per jaar
Tielt-Winge7,9 %€ 640+ € 113 per jaar
Aarschot8 %€ 648+ € 122 per jaar
Geetbets8 %€ 648+ € 122 per jaar
Hoegaarden8 %€ 648+ € 122 per jaar
Huldenberg8 %€ 648+ € 122 per jaar
Linter8 %€ 648+ € 122 per jaar
Scherpenheuvel-Zichem8 %€ 648+ € 122 per jaar
Zoutleeuw8,3 %€ 672+ € 146 per jaar
Tienen8,6 %€ 697+ € 170 per jaar
De 30 gemeenten van het arrondissement Leuven, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Keerbergen

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Keerbergen in 2026?

6,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Keerbergen hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Keerbergen bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 527 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 85 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 299 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Keerbergen in Vlaanderen?

28e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 17 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Keerbergen zit 0,72 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.