Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant

Gemeentebelasting in Tienen in 2026: 8,6 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Tienen

In Tienen bedraagt de gemeentebelasting 8,6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 697 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 85 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

284e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen. Van de buurgemeenten is Lubbeek het minst belast, met 7,5 %: als u er woont, betaalt u € 89 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

8,6 %tarief 2026 van Tienen
€ 395per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 697per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
284erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Tienen?

Tienen is een gemeente in het arrondissement Leuven, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8,6 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,60 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Tienen (8,6 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 208+ € 25
€ 2.500€ 4.596€ 395+ € 48
€ 3.500€ 8.101€ 697+ € 85
€ 5.000€ 15.689€ 1.349+ € 165
Jaarlijkse gemeentebelasting in Tienen voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Tienen zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 130 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Vlaams-Brabant staat Tienen op de 63e plaats van 63.

Waar komt het tarief van Tienen vandaan?

Tienen is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Tienen zit 1,38 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Tienen en de buurgemeenten

Boutersem: 7,6 %Hoegaarden: 8 %Kortenaken: 7,8 %Landen: 7,9 %Lubbeek: 7,5 %Linter: 8 %Glabbeek: 7,8 %Hélécine: 8,8 %Tienen: 8,6 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • 8,5 % en meer
  • Tienen

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Tienen
Lubbeek7,5 %€ 608− € 89 per jaar
Boutersem7,6 %€ 616− € 81 per jaar
Glabbeek7,8 %€ 632− € 65 per jaar
Kortenaken7,8 %€ 632− € 65 per jaar
Landen7,9 %€ 640− € 57 per jaar
Hoegaarden8 %€ 648− € 49 per jaar
Linter8 %€ 648− € 49 per jaar
Tienen8,6 %€ 697—
Hélécine8,8 %€ 713+ € 16 per jaar
Tarief 2026 van Tienen en van de 8 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Lubbeek het minst belast, met 7,5 %: als u er woont, betaalt u € 89 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Leuven

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Tienen
Keerbergen6,5 %€ 527− € 170 per jaar
Oud-Heverlee6,5 %€ 527− € 170 per jaar
Haacht6,7 %€ 543− € 154 per jaar
Leuven6,7 %€ 543− € 154 per jaar
Tervuren6,7 %€ 543− € 154 per jaar
Rotselaar6,8 %€ 551− € 146 per jaar
Bierbeek7 %€ 567− € 130 per jaar
Holsbeek7 %€ 567− € 130 per jaar
Tremelo7 %€ 567− € 130 per jaar
Boortmeerbeek7,2 %€ 583− € 113 per jaar
Bertem7,5 %€ 608− € 89 per jaar
Lubbeek7,5 %€ 608− € 89 per jaar
Bekkevoort7,6 %€ 616− € 81 per jaar
Boutersem7,6 %€ 616− € 81 per jaar
Herent7,7 %€ 624− € 73 per jaar
Glabbeek7,8 %€ 632− € 65 per jaar
Kortenaken7,8 %€ 632− € 65 per jaar
Begijnendijk7,9 %€ 640− € 57 per jaar
Diest7,9 %€ 640− € 57 per jaar
Kortenberg7,9 %€ 640− € 57 per jaar
Landen7,9 %€ 640− € 57 per jaar
Tielt-Winge7,9 %€ 640− € 57 per jaar
Aarschot8 %€ 648− € 49 per jaar
Geetbets8 %€ 648− € 49 per jaar
Hoegaarden8 %€ 648− € 49 per jaar
Huldenberg8 %€ 648− € 49 per jaar
Linter8 %€ 648− € 49 per jaar
Scherpenheuvel-Zichem8 %€ 648− € 49 per jaar
Zoutleeuw8,3 %€ 672− € 24 per jaar
Tienen8,6 %€ 697—
De 30 gemeenten van het arrondissement Leuven, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Tienen

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Tienen in 2026?

8,6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Tienen is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Tienen bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 697 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 85 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 395 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Tienen is het minst belast?

Lubbeek, met 7,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 89 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.