Gemeentebelasting · Vlaams-Brabant
Gemeentebelasting in Rotselaar in 2026: 6,8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Rotselaar bedraagt de gemeentebelasting 6,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 551 per jaar op uw inkomsten 2026, met het tarief van 6,8 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd, € 61 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
51e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 4 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Haacht het minst belast, met 6,7 %: als u er woont, betaalt u € 8 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Rotselaar?
Rotselaar is een gemeente in het arrondissement Leuven, in de provincie Vlaams-Brabant. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6,8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,80 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Rotselaar (6,8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 165 | − € 18 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 313 | − € 34 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 551 | − € 61 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.067 | − € 118 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Rotselaar zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 16 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Vlaams-Brabant staat Rotselaar op de 11e plaats van 63, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente.
Waar komt het tarief van Rotselaar vandaan?
Rotselaar is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) De gemeenteraad heeft dit tarief op 16 december 2025 gestemd, voor de aanslagjaren 2026 tot 2031. Bron van het tarief: Gemeente Rotselaar, “Vaststelling aanvullende personenbelasting, aanslagjaren 2026 tot en met 2031” (gemeenteraad van 16 december 2025).
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Rotselaar zit 0,42 procentpunt lager. Het reglement van Rotselaar legt ook 6,8 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026).
Rotselaar en de buurgemeenten
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Rotselaar
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Rotselaar |
|---|---|---|---|
| Haacht | 6,7 % | € 543 | − € 8 per jaar |
| Leuven | 6,7 % | € 543 | − € 8 per jaar |
| Rotselaar | 6,8 % | € 551 | — |
| Holsbeek | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Tremelo | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Begijnendijk | 7,9 % | € 640 | + € 89 per jaar |
| Aarschot | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
Van de buurgemeenten is Haacht het minst belast, met 6,7 %: als u er woont, betaalt u € 8 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Leuven
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Rotselaar |
|---|---|---|---|
| Keerbergen | 6,5 % | € 527 | − € 24 per jaar |
| Oud-Heverlee | 6,5 % | € 527 | − € 24 per jaar |
| Haacht | 6,7 % | € 543 | − € 8 per jaar |
| Leuven | 6,7 % | € 543 | − € 8 per jaar |
| Tervuren | 6,7 % | € 543 | − € 8 per jaar |
| Rotselaar | 6,8 % | € 551 | — |
| Bierbeek | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Holsbeek | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Tremelo | 7 % | € 567 | + € 16 per jaar |
| Boortmeerbeek | 7,2 % | € 583 | + € 32 per jaar |
| Bertem | 7,5 % | € 608 | + € 57 per jaar |
| Lubbeek | 7,5 % | € 608 | + € 57 per jaar |
| Bekkevoort | 7,6 % | € 616 | + € 65 per jaar |
| Boutersem | 7,6 % | € 616 | + € 65 per jaar |
| Herent | 7,7 % | € 624 | + € 73 per jaar |
| Glabbeek | 7,8 % | € 632 | + € 81 per jaar |
| Kortenaken | 7,8 % | € 632 | + € 81 per jaar |
| Begijnendijk | 7,9 % | € 640 | + € 89 per jaar |
| Diest | 7,9 % | € 640 | + € 89 per jaar |
| Kortenberg | 7,9 % | € 640 | + € 89 per jaar |
| Landen | 7,9 % | € 640 | + € 89 per jaar |
| Tielt-Winge | 7,9 % | € 640 | + € 89 per jaar |
| Aarschot | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
| Geetbets | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
| Hoegaarden | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
| Huldenberg | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
| Linter | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
| Scherpenheuvel-Zichem | 8 % | € 648 | + € 97 per jaar |
| Zoutleeuw | 8,3 % | € 672 | + € 122 per jaar |
| Tienen | 8,6 % | € 697 | + € 146 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Rotselaar
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Rotselaar in 2026?
6,8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het reglement van Rotselaar legt ook 6,8 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026). Rotselaar is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Rotselaar bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 551 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 61 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 313 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, met het tarief van 6,8 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd.
Welke buurgemeente van Rotselaar is het minst belast?
Haacht, met 6,7 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 8 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Vaststelling aanvullende personenbelasting, aanslagjaren 2026 tot en met 2031 (gemeenteraad van 16 december 2025), Gemeente Rotselaar. Gecontroleerd met: Waarwonen.be.
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.