Gemeentebelasting · Antwerpen
Gemeentebelasting in Wuustwezel in 2026: 7 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Wuustwezel bedraagt de gemeentebelasting 7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 567 per jaar op uw inkomsten 2026, met het tarief van 7 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
69e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 41 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Kapellen het minst belast, met 5,5 %: als u er woont, betaalt u € 122 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Wuustwezel?
Wuustwezel is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,00 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Wuustwezel (7 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 170 | − € 13 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 322 | − € 25 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 567 | − € 45 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.098 | − € 86 |
De bedrijfsvoorheffing die elke maand wordt ingehouden, rekent al met 7 % gemeentebelasting: in Wuustwezel verandert uw uiteindelijke belasting daardoor niet.
In de provincie Antwerpen staat Wuustwezel op de 23e plaats van 67, op gelijke hoogte met 11 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van Wuustwezel vandaan?
Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Wuustwezel hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) De gemeenteraad heeft dit tarief op 1 december 2025 gestemd, voor de aanslagjaren 2026 tot 2031. Bron van het tarief: Gemeente Wuustwezel, “Aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting, aanslagjaren 2026 tot en met 2031” (gemeenteraad van 1 december 2025).
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Wuustwezel zit 0,22 procentpunt lager. Het reglement van Wuustwezel legt ook 7 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026).
Wuustwezel en de buurgemeenten
- van 5,1 tot 6 %
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- Wuustwezel
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Wuustwezel |
|---|---|---|---|
| Kapellen | 5,5 % | € 446 | − € 122 per jaar |
| Hoogstraten | 5,7 % | € 462 | − € 105 per jaar |
| Brasschaat | 6 % | € 486 | − € 81 per jaar |
| Brecht | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Wuustwezel | 7 % | € 567 | — |
| Kalmthout | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
Van de buurgemeenten is Kapellen het minst belast, met 5,5 %: als u er woont, betaalt u € 122 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Antwerpen
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Wuustwezel |
|---|---|---|---|
| Aartselaar | 5 % | € 405 | − € 162 per jaar |
| Schilde | 5 % | € 405 | − € 162 per jaar |
| Wommelgem | 5 % | € 405 | − € 162 per jaar |
| Kapellen | 5,5 % | € 446 | − € 122 per jaar |
| Wijnegem | 5,5 % | € 446 | − € 122 per jaar |
| Kontich | 5,7 % | € 462 | − € 105 per jaar |
| Brasschaat | 6 % | € 486 | − € 81 per jaar |
| Edegem | 6,5 % | € 527 | − € 41 per jaar |
| Ranst | 6,5 % | € 527 | − € 41 per jaar |
| Rumst | 6,5 % | € 527 | − € 41 per jaar |
| Schoten | 6,5 % | € 527 | − € 41 per jaar |
| Zoersel | 6,5 % | € 527 | − € 41 per jaar |
| Schelle | 6,8 % | € 551 | − € 16 per jaar |
| Antwerpen | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Brecht | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Essen | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Malle | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Wuustwezel | 7 % | € 567 | — |
| Zandhoven | 7 % | € 567 | ≈ € 0 |
| Boechout | 7,1 % | € 575 | + € 8 per jaar |
| Stabroek | 7,3 % | € 591 | + € 24 per jaar |
| Hemiksem | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Hove | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Kalmthout | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Mortsel | 7,5 % | € 608 | + € 41 per jaar |
| Boom | 7,9 % | € 640 | + € 73 per jaar |
| Lint | 8 % | € 648 | + € 81 per jaar |
| Niel | 8 % | € 648 | + € 81 per jaar |
Bereken uw gemeentebelasting in Wuustwezel
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Wuustwezel in 2026?
7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het reglement van Wuustwezel legt ook 7 % vast voor aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Wuustwezel hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Wuustwezel bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 567 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 45 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 322 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, met het tarief van 7 % dat voor aanslagjaar 2027 is gestemd.
Welke buurgemeente van Wuustwezel is het minst belast?
Kapellen, met 5,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 122 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting, aanslagjaren 2026 tot en met 2031 (gemeenteraad van 1 december 2025), Gemeente Wuustwezel. Gecontroleerd met: Waarwonen.be.
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.