Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Brasschaat in 2026: 6 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Brasschaat

In Brasschaat bedraagt de gemeentebelasting 6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 486 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 126 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

20e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 7 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Kapellen het minst belast, met 5,5 %: als u er woont, betaalt u € 41 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

6 %tarief 2026 van Brasschaat
€ 276per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 486per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
20erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Brasschaat?

Brasschaat is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 6 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 6,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Brasschaat (6 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 145− € 38
€ 2.500€ 4.596€ 276− € 71
€ 3.500€ 8.101€ 486− € 126
€ 5.000€ 15.689€ 941− € 243
Jaarlijkse gemeentebelasting in Brasschaat voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Brasschaat zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 81 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Brasschaat op de 8e plaats van 67, op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Brasschaat vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Brasschaat hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Brasschaat zit 1,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Brasschaat en de buurgemeenten

Antwerpen: 7 %Brecht: 7 %Kapellen: 5,5 %Schoten: 6,5 %Wuustwezel: 7 %Brasschaat: 6 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • Brasschaat

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Brasschaat
Kapellen5,5 %€ 446− € 41 per jaar
Brasschaat6 %€ 486—
Schoten6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 81 per jaar
Brecht7 %€ 567+ € 81 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567+ € 81 per jaar
Tarief 2026 van Brasschaat en van de 5 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Kapellen het minst belast, met 5,5 %: als u er woont, betaalt u € 41 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Antwerpen

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Brasschaat
Aartselaar5 %€ 405− € 81 per jaar
Schilde5 %€ 405− € 81 per jaar
Wommelgem5 %€ 405− € 81 per jaar
Kapellen5,5 %€ 446− € 41 per jaar
Wijnegem5,5 %€ 446− € 41 per jaar
Kontich5,7 %€ 462− € 24 per jaar
Brasschaat6 %€ 486—
Edegem6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Ranst6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Rumst6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Schoten6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Zoersel6,5 %€ 527+ € 41 per jaar
Schelle6,8 %€ 551+ € 65 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 81 per jaar
Brecht7 %€ 567+ € 81 per jaar
Essen7 %€ 567+ € 81 per jaar
Malle7 %€ 567+ € 81 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567+ € 81 per jaar
Zandhoven7 %€ 567+ € 81 per jaar
Boechout7,1 %€ 575+ € 89 per jaar
Stabroek7,3 %€ 591+ € 105 per jaar
Hemiksem7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Hove7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Kalmthout7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Mortsel7,5 %€ 608+ € 122 per jaar
Boom7,9 %€ 640+ € 154 per jaar
Lint8 %€ 648+ € 162 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 162 per jaar
De 28 gemeenten van het arrondissement Antwerpen, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Brasschaat

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Brasschaat in 2026?

6 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Brasschaat hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Brasschaat bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 486 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 126 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 276 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Brasschaat is het minst belast?

Kapellen, met 5,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 41 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.