Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Aartselaar in 2026: 5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Aartselaar

In Aartselaar bedraagt de gemeentebelasting 5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 405 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Aartselaar: de minst belaste is Kontich, met 5,7 %, de meest belaste Niel, met 8 %.

5 %tarief 2026 van Aartselaar
€ 230per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 405per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
3erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Aartselaar?

Aartselaar is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,00 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Aartselaar (5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 121− € 62
€ 2.500€ 4.596€ 230− € 117
€ 3.500€ 8.101€ 405− € 207
€ 5.000€ 15.689€ 784− € 400
Jaarlijkse gemeentebelasting in Aartselaar voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Aartselaar zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 162 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Aartselaar op de eerste plaats (het minst belast), op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Aartselaar vandaan?

Aartselaar is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Aartselaar zit 2,22 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Aartselaar en de buurgemeenten

Antwerpen: 7 %Edegem: 6,5 %Hemiksem: 7,5 %Kontich: 5,7 %Niel: 8 %Rumst: 6,5 %Schelle: 6,8 %Aartselaar: 5 %
  • 5 % of minder
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Aartselaar

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Aartselaar
Aartselaar5 %€ 405—
Kontich5,7 %€ 462+ € 57 per jaar
Edegem6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Rumst6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Schelle6,8 %€ 551+ € 146 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 162 per jaar
Hemiksem7,5 %€ 608+ € 203 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 243 per jaar
Tarief 2026 van Aartselaar en van de 7 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Alle buurgemeenten waarvan Indexo het tarief kent, zijn meer belast dan Aartselaar: de minst belaste is Kontich, met 5,7 %, de meest belaste Niel, met 8 %. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Antwerpen

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Aartselaar
Aartselaar5 %€ 405—
Schilde5 %€ 405≈ € 0
Wommelgem5 %€ 405≈ € 0
Kapellen5,5 %€ 446+ € 41 per jaar
Wijnegem5,5 %€ 446+ € 41 per jaar
Kontich5,7 %€ 462+ € 57 per jaar
Brasschaat6 %€ 486+ € 81 per jaar
Edegem6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Ranst6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Rumst6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Schoten6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Zoersel6,5 %€ 527+ € 122 per jaar
Schelle6,8 %€ 551+ € 146 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 162 per jaar
Brecht7 %€ 567+ € 162 per jaar
Essen7 %€ 567+ € 162 per jaar
Malle7 %€ 567+ € 162 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567+ € 162 per jaar
Zandhoven7 %€ 567+ € 162 per jaar
Boechout7,1 %€ 575+ € 170 per jaar
Stabroek7,3 %€ 591+ € 186 per jaar
Hemiksem7,5 %€ 608+ € 203 per jaar
Hove7,5 %€ 608+ € 203 per jaar
Kalmthout7,5 %€ 608+ € 203 per jaar
Mortsel7,5 %€ 608+ € 203 per jaar
Boom7,9 %€ 640+ € 235 per jaar
Lint8 %€ 648+ € 243 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 243 per jaar
De 28 gemeenten van het arrondissement Antwerpen, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Aartselaar

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Aartselaar in 2026?

5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Aartselaar is een van de 24 Vlaamse gemeenten die hun tarief voor 2026 hebben verhoogd.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Aartselaar bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 405 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 207 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 230 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Waar staat Aartselaar in Vlaanderen?

3e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 10 andere gemeenten. In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Aartselaar zit 2,22 procentpunt lager.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.